Świetny występ Polaków w Polish Open!

Znakomicie w turnieju Polish Open zaprezentowali się reprezentanci Polski. Drugie miejsce w turnieju gry pojedynczej zajął Marek Badowski. W finale gry podwójnej zagrali Maciej Kubik i Samuel Kulczycki, a ten drugi dodatkowo stanął na najniższym stopniu podium w grze pojedynczej do 21 lat. W deblu brązowe krążki powędrowały także do Jakuba Dyjasa i powracającego do reprezentacji Daniela Góraka.

Badowski w finałowym spotkaniu singla mężczyzn przegrał z przedstawicielem Chin – Xu Yingbinem 1:4 (8:11, 11:13, 11:9, 7:11, 6:11). We wcześniejszych rundach zawodnik Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki wyeliminował jednak m.in. Koreańczyka Park Chan-Hyeoka, Anglika Toma Jarvisa czy Samuela Kulczyckiego. To właśnie zawodnik występujący na co dzień w niemieckiej 2. Bundeslidze pokonał w 1/16 finału Chińczyka Yu Heyi 4:3.

Znakomity występ we Władysławowie zanotował Samuel Kulczycki. Młody Polak, który na co dzień sponsorowany jest przez firmę GEWO, zdobył brązowy medal w grze pojedynczej do 21 lat oraz wywalczył wspólnie z Maciejem Kubikiem srebrny krążek w deblu. Biało-czerwoni w finale przegrali z argentyńskim duetem Gaston Alto/Haracio Cifuentes 1:3 (6:11, 11:2, 10:12, 8:11).

Z medalem z Polish Open wyjechali także Daniel Górak i Jakub Dyjas, którzy po półfinałowej porażce z Kulczyckim i Kubkiem stanęli na najniższym stopniu podium w grze podwójnej.