Sensacja w Wuxi! Nastoletnia Japonka mistrzynią Azji!

Tak ogromnej niespodzianki w tenisie stołowym nie było od lat. Niespełna 17-letnia Miu Hirano z Japonii została w Wuxi mistrzynią Azji w grze pojedynczej! Reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni w Chinach grała genialnie.

W spotkaniu finałowym Hirano pokonała przedstawicielkę gospodarzy – Chen Meng 3:0 (11:9, 11:8, 11:7). Wcześniej nastolatka z Japonii ograła m.in. mistrzynię świata i złotą medalistkę igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro – Ding Ning 3:2 (3:11, 12:14, 11:9, 16:14, 12:10) oraz wiceliderkę rankingu światowego – Zhu Yuling 3:0 (11:8, 11:9, 11:8).

Triumf Miu Hirano w zmaganiach singlistek to nie jedyna niespodzianka w tegorocznych mistrzostwach Azji. Słabo w turnieju spisują się … reprezentanci Chin. W zmaganiach gry pojedynczej mężczyzn medalu nie zdobędą aktualny mistrz świata Ma Long oraz Xu Xin. Lidera listy światowej z imprezy wyeliminował gracz Poltarex Pogoni Lębork – Jeong Sangeun, a trzeciego zawodnika listy światowej pokonał Japończyk Koki Niwa.

Decydujące rozstrzygnięcia w singlu mężczyzn zapadną w niedzielę.