MEKiJ: Kulczycki i Węgrzyn w półfinale miksta!

Samuel Kulczycki i Anna Węgrzyn zagrają w półfinale mistrzostw Europy juniorów w grze mieszanej. Polski mikst w poniedziałek zmierzy się z francuskim duetem Leo De Nodrest/Camilie Lutz, który w ćwierćfinale wyeliminował Jana Zandeckiego i Katarzynę Węgrzyn.

Awans do półfinału Kulczyckiego i Węgrzyn oznacza, że biało-czerwoni w tej konkurencji wywalczą przynajmniej brązowy medal!

Wyniki turnieju gry mieszanej:

1. runda:

kadeci:
Maciej Kubik/Elizabet Abraamian (Rosja) – wolny los
Markus Hintersteiner/Sofia Lu Chen (Austria) – Szymon Kolasa/Ilona Sztwiertnia 1:3 (5, -10, -6, -10)
Kuba Kwapis/Elżbieta Kwiatkowska – Jonathan Kouchly/Alma Tene (Izrael) 3:1 (6, 7, -9, 14)
Valentyn Yunchyk (Ukraina)/Ulyana Alkhouskaya (Białoruś) – Dawid Kosmal/Katarzyna Królikowska 1:3 (9, -4, -12, -8)

juniorzy:
Artur Grela/Aleksandra Michalak – Gabriele Piculin/Valentina Roncallo (Włochy) 3:1 (16, -8, 6, 5)
Patrik Juhasz/Anna Fejos (Wegry) – Przemysław Walaszek/Maja Miklaszewska 1:3 (5, -5, -10, -3)
Kamil Dziadek/Julia Szymczak – Vladislav Ursu (Mołdawia)/Aleksandra Vovk (Słowenia) 2:3 (-8, 7, -4, 7, -8)
Jan Zandecki/Katarzyna Węgrzyn – Benediktas Vaitkevicius/Auguste Melaikaite (Litwa) 3:0 (7, 9, 10)
Samuel Kulczycki/Anna Węgrzyn – wolny los

2. runda:

kadeci:
Maciej Kubik/Elizabet Abraamian (Rosja) – Bastien Romanens/Nina Tulli (Szwajcaria) 3:0 (11, 7, 10)
Szymon Kolasa/Ilona Sztwiertnia – Sergey Ryzhov (Rosja)/Natalia Brinza (Macedonia) 1:3 (-6, 6, -6, -8)
Kuba Kwapis/Elżbieta Kwiatkowska – Matej Stach/Anna Klempererova (Czechy) 3:2 (11, 9, -4, -5, 5)
Dawid Kosmal/Katarzyna Królikowska – Vincent Senkbeil/Annett Kaufmann (Niemcy) 0:3 (-8, -12, -9)

juniorzy:
Artur Grela/Aleksandra Michalak – Javier Soria/Ana Garcia (Hiszpania) 3:2 (9, -3, 3, -7, 8)
Przemysław Walaszek/Maja Miklaszewska – Khinhang Yu/Jing Ning (Azerbejdżan) 0:3 (-7, -6, -7)
Jan Zandecki/Katarzyna Węgrzyn – David Prusa (Czechy)/Darya Kisel (Białoruś) 3:1 (-5, 10, 9, 6)
Bilal Selim Tok/Ozge Yilmaz (Turcja) – Samuel Kulczycki/Anna Węgrzyn 2:3 (6, -12, 9, -7, -6)

3. runda:

kadeci:
Maciej Kubik/Elizabet Abraamian (Rosja) – Louis Laffineur/Julie Van Hauwaert (Belgia) 3:0 (4, 5, 4)
Lovro Zovko (Chorwacja)/Emilija Riliskyte (Litwa) – Kuba Kwapis/Elżbieta Kwiatkowska 0:3 (-7, -10, -3)

juniorzy:
Artur Grela/Aleksandra Michalak – Vladimir Sidorenko/Ekaterina Zironova (Rosja) 3:2 (9, 9, -5, -8, 10)
Jan Zandecki/Katarzyna Węgrzyn – Lev Katsman/Kristina Kazantseva (Rosja) 3:2 (-8, 8, -6, 8, ,8)
Quentin Jaques/Jana Bernard (Belgia) – Samuel Kulczycki/Anna Węgrzyn 0:3 (-10, -6, -15)

4. runda:

kadeci:
Maciej Kubik/Elizabet Abraamian (Rosja) – Thibault Poret/Chloe Chomis (Francja) 2:3 (-7, 4, -6, 8, -4)
Kuba Kwapis/Elżbieta Kwiatkowska – Mike Hollo/Sophia Klee (Niemcy) 2:3 (-9, 5, -7, 9, -10)

juniorzy:
Jules Rolland/Lucie Gauthier (Francja) – Artur Grela/Aleksandra Michalak 3:1 (-10, 6, 2, 6)
Laurens Devos (Belgia)/Andrea Pavlovic (Chorwacja) – Jan Zandecki/Katarzyna Węgrzyn 2:3 (-8, 7, 3, -7, -6)
Bastien Rembert (Francja)/Andeea Dragoman (Rumunia) – Samuel Kulczycki/Anna Węgrzyn 2:3 (11, 10, -6, -9, -9)

ćwierćfinały:

juniorzy:
Leo De Nodrest/Camilie Lutz (Francja) – Jan Zandecki/Katarzyna Węgrzyn 3:0 (6, 4, 10)
Samuel Kulczycki/Anna Węgrzyn – Lilian Bardet/Isa Cok (Francja) 3:1 (-9, 15, 6, 7)

wyniki za: ettu.org

X