Ma Long i Liu Shiwen mistrzami świata!

BUDAPEST, HUNGARY – [April 28]: Men’s Singles Awards at the Liebherr 2019 ITTF World Table Tennis Championships on April 28, 2019 in Budapest, Hungary. (Photo by Remy Gros/ITTF)

Ma Long po raz trzeci w karierze został w Budapeszcie mistrzem świata w grze pojedynczej. Wśród kobiet złoty medal wywalczyła Liu Shiwen, dla której był to pierwszy w karierze triumf w imprezie tej rangi.

Ma w spotkaniu finałowym pokonał rewelację imprezy – Szweda Mattiasa Falcka 4:1 (11:5, 11:7, 7:11, 11:9, 11:5). Na najniżsym stopniu podium start w światowym czempionacie zakończyli Liang Jingkun (Chiny) i An Jaehyun (Korea Płd.), który w rankingu ITTF sklasyfikowany jest na 157. miejscu!

Wśród kobiet mistrzynią globu została Liu Shiwen. Chinka, która po raz trzeci zagrała w finale singla na mistrzostwach świata, pokonała w decydującym starciu swoją rodaczkę Chen Meng 4:2 (9:11, 11:7, 11:7, 7:11, 11:0, 11:9). Podium turnieju singlowego w Budapeszcie uzupełniły Ding Ning i Wang Manyu.

Mistrzami świata w grze podwójnej zostali Wang Chuqin i Ma Long. Para z Chin w meczu o złoto ograła rumuńsko-hiszpański duet Ovidiu Ionescu/Alvaro Robles. W gronie kobiet na najwyższym stopniu podium stanęły Sun Yingsha i Wang Manyu. Złote medale w rywalizacji mikstów powędrowały do Xu Xina i Liu Shiwen.

źródło: ittf.com