Liu Jia wygrała Austrian Challenge

Liu Jia została triumfatorką turnieju Austrian Challenge, który w sobotni wieczór odbył się w studiu telewizyjnym austriackiej stacji ORF. W finałowym pojedynku Liu pokonała Stefana Fegerla 3:2 (11:7, 11:3, 9:11, 8:11, 6:3).

Sobotni turniej jest pierwszym od momentu wybuchu pandemii koronawirusa w Austrii. Zawodnicy i zawodniczki wracając do stołu po kilku tygodniach przerwy musieli dostosować się do nowych norm bezpieczeństwa. Rywalizacja toczyła się bez zmiany stron, gracze serwujący korzystali ze swoich specjalnie oznaczonych piłeczek i nie mogli rękami dotykać stołu.

Zawody w studiu telewizyjnym ORF składały się z dwóch półfinałów, meczu o trzecie miejsce i finału. W pierwszej grze Liu Jia wygrała z Karoline Mischek (zastąpiła w turnieju Sofię Polcanovą) 2:1 (8:11, 11:7, 11:9), a w drugim półfinale Stefan Fegerl pokonał Daniela Habesohna 2:0 (11:8, 11:6).

W spotkaniach o trzecie miejsce i finale kobiety każdego seta rozpoczynały z sześcioma punktami przewagi. W meczu o trzecie miejsce Daniel Habesohn wygrał z Karoline Mischek 3:2 (9:11,11:7,12:10,7:11,8:6), a w wielkim finale Liu Jia pokonała Stefana Fegerla 3:2 (11:7, 11:3,9:11,8:11,6:3).

źródło: ettu.org