Li Qian mistrzynią Europy! Brąz dla Grzybowskiej-Franc!

Ogromny sukces polskiego tenisa stołowego w Alicante! Mistrzynią Europy w grze pojedynczej została zawodniczka Enea Siarki Tarnobrzeg – Li Qian. Brązowy medal w tej samej konkurencji wywalczyła druga z Polek – Katarzyna Grzybowska-Franc (SKTS Sochaczew).

Li Qian, która po raz pierwszy w karierze zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w singlu, w finale pokonała Ukrainkę Margarytę Pesotską 4:2 (8:11, 10:12, 11:6, 11:6, 11:2, 11:2). Wcześniej, bo w półfinale, “Mała” ograła Katarzynę Grzybowską -Franc 4:1 (13:11, 11:6, 11:6, 10:12, 12:10).

Wśród mężczyzn nie miał sobie równych Timo Boll. Niemiec w spotkaniu finałowym pokonał rewelację turnieju w Alicante – Ovidiu Ionescu z Rumunii 4:1 (6:11, 11:7, 11:9, 11:6, 11:5), sięgając po swój siódmy tytuł mistrzowski w karierze. Brązowe medale wywalczyli Patrick Franziska i Kristian Karlsson.