Koronawirus im nie straszny. Czeski TT Star Series trwa w najlepsze

W miniony piątek zakończył się 25. turniej w tym roku z cyklu TT Star Series. Mimo panującej pandemii, rozgrywki nie zostały wstrzymane.

W turniejach z cyklu TT Star Series udział bierze ośmiu graczy. W pierwszym etapie rywlizują systemem “każdy z każdym”. Po zakończeniu fazy grupowej do rundy finałowej awans uzyskuje czterech najlepszych zawodników.

Gdy świat zmaga się z pandemią koronawirusa COVID-19, w Czechach regularnie odbywają się zawody TT Star Series z udziałem tenisistów stołowych z tego kraju. Tylko w samym kwietniu rozegrano osiem imprez z tego cyklu. Zawodnicy i organizatorzy podczas zawodów przestrzegają wszystkich norm bezpieczeństwa. Dodatkowo wszyscy uczestnicy TT Star Series zdecydowali się przekazać 10% swojego wynagrodzenia na pomoc w walce z koronawirusem.

Triumfatorem ostatniego turnieju, który zakończył się w piątek, został dobrze znany w naszym kraju Antonin Gavlas. Zawodnik 3S Polonii Bytom w spotkaniu finałowym pokonał Dmitrija Prokopcova 3:0. Trzecie miejsce zajął grający trener Dekorglass Działdowo – Jiri Vrablik, który w “małym finale” ograł Miroslava Horejsiego 3:2.

Kolejne zawody TT Star Series odbędą się w dniach 4-5. maja.