DMŚ: Debiut Bajor nie pomógł

Zaledwie dwa sety zdołały wygrać reprezentantki Polski w starciu z Koreą Północną w meczu czwartej kolejki grupy “C” podczas drużynowych mistrzostw świata. Podopieczne Michała Dziubańskiego uległy znakomicie spisującym się Azjatkom 0:3.

Aż do trzeciego dnia turnieju w Halmstad na swój premierowy występ musiała czekać mistrzyni Polski w singlu – Natalia Bajor, która w starciu z Koreankami z Północny zastąpiła Li Qian. Jednak to nie zawodniczka KU AZS UE Wrocław, a Natalia Partyka zdołała wygrać dwa sety w konfrontacji z Cha Hyo Sim.

Jeszcze dziś wieczorem Polki zmierzą się z Holenderkami na zakończenie zmagań w fazie grupowej. Obydwa zespoły mają na swoich kontach po jednym zwycięstwie i po trzy porażki.

Korea Północna – Polska 3:0
Kim Song I – Natalia Bajor 3:0 (11:4, 11:4, 12:10)
Kim Nam Hae – Katarzyna Grzybowska-Franc 3:0 (17:15, 11:6, 11:5)
Cha Hyo Sim – Naalia Partyka 3:2 (9:11, 11:5, 8:11, 11:8, 13:11)