86. IMP: Górak i Grzybowska-Franc bez medalu w singlu

Daniel Górak, mistrz Polski z ubiegłego roku z Częstochowy, w Raszkowie nie obroni tytułu. Gracz Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki w 1/8 finału tegorocznego czempionatu uległ Patrykowi Zatówce z Kolpingu Frac Jarosław 1:4 (7:11, 7:11, 11:7, 10:12, 9:11).

W niedzielnym półfinale rywalem Zatówki będzie rozstawiony z “jedynką” Jakub Dyjas. Drugą parę półfinalistów tworzą Marek Badowski z Unii AZS AWFiS Gdańsk i Tomasz Kotowski z Energi Toruń. Wszyscy medaliści to zawodnicy młodego pokolenia.

Do zaskakujących rozstrzygnięć w sobotnich zmaganiach w Raszkowie doszło w turnieju gry pojedynczej kobiet. Z turnieju odpadła jedna z faworytek do złotego medalu – Katarzyna Grzybowska-Franc. Zawodniczkę SKTS-u Sochaczew w 1/8 finału pokonała nastoletnia Anna Węgrzyn 4:1 (11:9, 4:11, 11:5, 11:9, 11:3). W niedzielnym półfinale przeciwniczką tenisistki stołowej KU AZS UE Wrocław będzie jej klubowa koleżanka – Natalia Bajor. W drugim pojedynku półfinałowym zagrają Natalia Partyka i Klaudia Kusińska.

Mistrzowie Polski z 2017 roku w grze podwójnej – Daniel Górak i Jakub Dyjas start w tegorocznym czempionacie zakończyli z brązowymi medalami. Wicemistrzowie Europy z Budapesztu w półfinale raszkowskich zmagań przegrał z duetem Tomasz Lewandowski/Jakub Perek 1:3 (11:9, 8:11, 12:14, 9:11). Rywalami rzeszowsko-kostrzyńskiej pary będą Artur Grela i Szymon Malicki, którzy w półfinale pokonali Daniela Bąka i Roberta Florasa 3:1 (8:11, 11:9, 11:9, 11:2).

Po swój kolejny mistrzowski tytuł w grze podwójnej kobiet pewnie zmierzają Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska-Franc. Nasz eksportowy debel w Raszkowie wygrał wszystkie dotychczasowe spotkania 3:0 i w niedzielnym finale zmierzy się z parą GLKS-u Nadarzyn – Klaudią Kusińską i Pauliną Krzysiek. Dość nieoczekiwanie medal w tej konkurencji wywalczyły Maja Miklaszewska i Aleksandra Michalak, które po półfinałowej porażce z Partyką i Grzybowską-Franc zostały sklasyfikowane na trzeciej pozycji.

O złoty medal w turnieju gry mieszanej powalczą w niedzielę Patryk Zatówka i Julia Ślązak oraz Jakub Perek i Magdalena Sikorska. Obydwie pary już w przeszłości wygrywały mistrzowskie tytuły w mikście. Zatówka i Śląska triumfowali przed rokiem w Częstochowie, a Perek i Sikorska po złoty medal sięgnęli cztery lata temu właśnie w Raszkowie.