13. tytuł Timo Bolla w mistrzostwach Niemiec

Timo Boll zdobył złoty medal w grze pojedynczej w swoim ostatnim w karierze występie w mistrzostwach Niemiec. W finale 37-letni już tenisista stołowym pokonał bez straty seta Patricka Franziskę. Decydujące momenty mistrzostw Niemiec oglądały na trybunach ponad trzy tysiące kibiców!

Wśród kobiet po tytuł mistrzyni Niemiec sięgnęła 22-letnia Nina Mittelham, która w pojedynku finałowym ograła Petrissę Solję 4:1. Na najniższym stopniu podium stanęły Kristin Lang i Sabine Winter.

Mistrzami Anglii w grze pojedynczej zostali z kolei Liam Pitchford i Maria Tsaptsinos. Dla tego pierwszego był to już piąty w karierze triumf w krajowym czempionacie. W pojedynku finałowym Pitchford ograł Paula Drinkhalla 4:0, a Tsaptsinos wygrała z Ho Tin-Tin 4:2.

We Francji na najwyższym stopniu w grze pojedynczej stanęli Can Akkuzu i Yuan Jia Nan. Akkuzu w końcowej klasyfikacji wyprzedził Antoine Hacharda oraz Tristiana Flore i Jeremy Petiota, a tuż za Yuan zostały sklasyfikowane Marie Migot oraz Pauline Chasselin i Prithika Pavade.

W mistrzostwach Białorusii coraz mocniej dominuje Aliaksandr Khanin. Występujący we włoskiej ekstraklasie zawodnik zdobył w Mińsku swój kolejny złoty medal w seniorskim czempionacie. Drugie miejsce przypadło w udziale Uladzislawowi Rukliatsowowi, a trzeci dobrze znanemu w naszym kraju Pavlowi Platonovowi. Wśród kobiet zwyciężyła Daria Trigolos, przed Alexandrą Privalovą i Nadezhdą Bogdanovą.

Robert Gardos i Liu Yuan zostali mistrzami Austrii w grze pojedynczej. Gardos w pojedynku finałowym ograł Daniela Habesohna 4:2 a Liu wygrała z Amelie Solja także 4:2. Na najniższym stopniu podium wśród mężczyzn stanęli Andreas Levenko i Dominik Habesohn, a w gronie kobiet Karoline Mischek i Nicole Galitschitsch.