Wanessa idzie śladem swoich braci

W niemieckim Düsseldorfie odbyły się zmagania w tenisie stołowym w ramach 30. Andro Kids Open (nieoficjalne mistrzostwa Europy do 10 lat), na starcie którego stanęło około 1500 uczestników, w tym jedynaczka z Lubuskiego – 9-letnia Wanessa Kulczycka (Gorzovia Gorzów).

Gorzowianka grająca w kategorii do 10 lat zajęła pierwszą lokatę, kopiując tym samym wyczyny z poprzednich lat swoich starszych braci – Samuela i Alana.

Turniej do 10 lat ma nieco inny regulamin od pozostałych kategorii objętych programem, a mianowicie składa się z dwóch części: wieloboju sprawnościowego i gry na stole, a suma uzyskanych punktów daje zawodniczce ostateczną pozycję. Wanessa w wieloboju zajęła zdecydowanie 1. miejsce (wygrała cztery konkurencje, a w jednej była trzecia), zaś w turnieju pingpongowym sklasyfikowana została na 3. pozycji.

źródło: lozts.com.pl