PILNE! Rezygnacja Zygmunta Sutkowskiego

Zygmnut Sutkowski zrezygnował z członkostwa w Komisji Tradycji, Historii i Wyróżnień Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Poniżej prezentujemy treść maila wysłanego do Prezesa PZTS – Dariusz Szumachera, w którym “Prezes Tysiąclecia” wyjaśnia przyczyny swojej rezygnacji.

Prezes Zarządu PZTS
Dariusz Szumacher

Uprzejmie informuję, że składam rezygnuję z członkostwa w Komisji Tradycji, Historii i Wyróżnień Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Od dłuższego czasu brak jakiejkolwiek współpracy pomiędzy Komisją a członkami Zarządu PZTS w szczególności Prezesem PZTS Dariuszem Szumacherem, Wiceprezesem PZTS Sebastianem Jagiełowiczem.

Jako przewodniczący Komisji proponowałem spotkanie, w czasie Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek w Wałbrzychu 2017r., z Wiceprezesem Sebastianem Jagiełowiczem celem uzgodnienia programu działalności Komisji. Przestawiłem swoje propozycje lecz do obecnej chwili nie doszło do spotkania. Po Sprawozdawczym Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Delegatów PZTS w dniu 1 07 2017r. spotkałem się z Prezesm PZTS Dariuszem Szumacherem, złożyłem gratulacje i życzyłem pomyślnej działalności dla dobra tenisa stołowego oraz spotkania z Komisją. Lecz do dzisiaj nie doszło do spotkania. Pan Prezes nie odbiera ode mnie telefonów.

Jako długoletni działcz społeczny w sporcie, a szczególnie w tenisie stołowym, nie mogę pozwolić na takie lekceważenie mnie i członków Komisji. Za rok będę obchodził 60 lat mojej działalności byłem wieloletnim Członkiem Zarządu PZTS, kierownikiem reprezentacji Polski, 48 lat Prezesem DOZTS w tym 43 lata urzędującym, nagradzanym i wyróżnianym m in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, nagrodą Ministra Sportu I Stopnia za całokształ działalności w sporcie.

Podam przykład zachowania się Pana Prezesa Daiusza Szumachera i Wicepezesa Sebastiana Jagiełowicza: Pan Prezes D. Szumacher wyznaczył mnie do wręczenia medali i pucharu na meczu super ligi kobiet AZS UE Wrocław – AZS Częstochowa, a dzień przed zawodami zostałem na prośbę Pana S. Jagiełowicza odwołany i został wyznaczony sędzia Andrzej Moczko, drugi przykład zachowanie się Wiceprezesa PZTS Sebastiana Jagiełowicza w czasie Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek w Wałbrzychu, gdzie nie uwzględniono mnie, Prezesa Honorowego DOZTS, Członka Komisji PZTS przy wręczenia medali i pucharów. Brak szacunku za moją działalność społeczną w sporcie.

Chciałem, również, zapytać dlaczego do dnia dzisiejszego brak jest protokołu z Sprawozdawczego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Delegatów PZTS, informacji z realizacji uchwał SZWZD PZTS, protokołów zebrań Zarządu i Prezydium Zarządu PZTS. Proszę o przesłanie protokołu ze Sprawozdawczego Walnego Zgromadzenia Delegatów PZTS i wykonania uchwał podjętych podczas Zgromadzenia!
Z wyrazami szacunku.

Prezes Honorowy DOZTS, Delegat DOZTS na Sprawozdawcze Zwyczajne Walne Zgromadzenie Delegatów PZTS
Zygmunt Sutkowski

* pisownia oryginalna

3 thoughts on “PILNE! Rezygnacja Zygmunta Sutkowskiego

 • 11/09/2017 at 3:05 pm
  Permalink

  Panie Sutkowski. Pan się już nawręczał tych pucharów i zdjęć pan sobie wystarczająco narobił. Dobrze, że teraz da pan szansę młodszym. Dziękujemy.

  • 20/09/2017 at 10:47 am
   Permalink

   Dziękuje Panu Kowalskiemu za komentarz,widac że Pan wogóle nie posiada wiadomości o mojej działalości w sporcie a szczególnie w tenisie stołowym.Pozdrawiam Prezes Zygmunt Sutkowski

 • 11/09/2017 at 8:05 pm
  Permalink

  I bardzo dobrze.

Comments are closed.

X