Floras i Kosowski wygrywali w zawodach Challenger Series

Robert Floras i Jakub Kosowski mają za sobą bardzo udane starty w turniejach z cyklu Challenger Series. Gracz 3S Polonii Bytom wygrał dwudniowe zmagania w Ochsenhausen pod koniec lipca, a mający za sobą występy w niemieckiej Bundeslidze i polskiej LOTTO Superlidze Kosowski stanął na najwyższym stopniu podium w zawodach rozegranych na początku sierpnia.

Robert Floras w finale zawodów Challenger Series, które odbyły się pod koniec lipca, pokonał byłego już gracza zielonogórskiej Palmiarni – Miroslava Horejsiego 3:2. We wcześniejszych spotkaniach podopieczny Michała Napierały ogrywał m.in. dwukrotnie Brice Olliviera (3:1 i 3:1), Richarda Vybornego (3:1), Garcię Emilio Romeu (3:1), Nico Wenger (3:1) i Jiri Vrablika (3:1). Podczas dwudniowej rywalizacji Florasowi przytrafiły się także dwie porażki w fazie grupowej – z Mirolavem Horejsim (0:3) i Evqueni Chtchetininem (2:3).

Na początku sierpnia turniej z cyklu Challenger Series wygrał inny z Polaków – Jakub Kosowski. Były indywidualny mistrz Polski seniorów w grze pojedynczej z Zawiercia wygrał aż osiem z dziewięciu pojedynków! Jedynek porażki “Kosa” doznał w starciu z Miroslavem Horejsim, jednak skutecznie zrewanżował się Czechowi w meczu finałowym, wygrywając 3:1.

źródło: challengerseries.net

X