LOTTO Superliga: Znakomity początek Dojlid

Znakomicie nowy sezon w LOTTO Superlidze zainaugurowali tenisiści stołowi Dojlid Białystok. Zespół ze stolicy Podlasia w pierwszej kolejce pokonał na wyjeździe Energę KTS Toruń 3:0.

Najbardziej zaciętym pojedynek pierwszej serii była konfrontacja Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki z Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz, zakończona zwycięstwem ekipy Tomasza Redzimskiego 3:2. Spotkanie rozegrano na PGE Narodowym.

Wyniki 1. kolejki:

Dartom Bogoria Grodzisk Maz. – Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:2
SIRUCEK Pavel – BUROV Viacheslav 3:2 (8:11, 7:11, 11:9, 11:4, 11:5)
PANAGIOTIS Gionis – DONG Soo Kang 2:3 (11:5, 12:10, 8:11, 10:12, 9:11)
BADOWSKI Marek – GRELA Artur 3:1 (15:13, 11:9, 3:11, 11:9)
SIRUCEK Pavel – DONG Soo Kang 1:2 (11:7, 6:11, 7:11)
PANAGIOTIS Gionis – BUROV Viacheslav 2:0 (11:8, 11:4)

Dekorglass Działdowo – Kolping Frac Jarosław 3:1
WANG Yang – KONECNY Tomas 3:2 (11:8; 8:11; 12:10; 7:11; 11:6)
FERTIKOWSKI Paweł – KOU Lei 1:3 (11:6; 5:11; 3:11; 8:11)
TAKAKIWA Taku – CHODORSKI Piotr 3:1 (11:5; 7:11; 11:8; 11:8)
WANG Yang – KOU Lei 2:0 (12:10; 11:8)

Energa KTS Toruń – Dojlidy Białystok 0:3
SALIFOU Abdel Kader – WANG Zeng Yi 0:3 (6:11, 10:12, 6:11)
HAN Chuanxi – LI Yongyin 1:3 (11:7, 7:11, 7:11, 6:11)
KOTOWSKI Tomasz – WALASZEK Przemysław 1:3 (11:6, 5:11, 10:12, 8:11)

Palmiarnia Zielona Góra – 3S Polonia Bytom 1:3
KOŁODZIEJCZYK Maciej – GAVLAS Antonim 3:2 (11:8, 11:6, 6:11, 8:11, 11:8)
WACHOWIAK Łukasz – FLORAS Robert 0:3 (6:11, 5:11, 4:11)
NALEPA Kamil – GOŁĘBIOWSKI Mateusz 2:3 (9:11, 13:11, 11:13, 11:9, 3:11)
KOŁODZIEJCZYK Maciej – FLORAS Robert 0:2 (6:11, 8:11)

Unia AZS AWFiS Gdańsk – Morliny Ostróda 3:0
SHIHAO Wei – GOLLA Marco 3:0 (11:5, 11:3, 11:5)
CHOJNOWSKI Patryk – TZU Hsiang Hing 3:2 (7:11, 4:11, 11:9, 11:8, 11:7)
PAIKOV Mikhail – DZIADEK Kamil 3:0 (11:6, 12:10, 11:4)

Olimpia-Unia Grudziądz – Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 0:3
KULCZYCKI Samuel – LEWANDOWSKI Tomasz 0:3 (10:12, 3:11, 10:12)
KUBIK Maciej – LAKEEV Vasily 0:3 (11:13, 5:11, 4:11)
MALICKI Szymon – ISMAILOV Sadi 1:3 (11:6, 9:11, 9:11, 9:11)

Tabela po 1. kolejce:
1. KS UNIA AZS AWFiS Gdańsk 1 3 3:0
2. FIBRAIN AZS POLITECHNIKA Rzeszów 1 3 3:0
3. DOJLIDY Białystok 1 3 3:0
4. 3S POLONIA Bytom 1 3 3:1
5. KS DEKORGLASS Działdowo 1 3 3:1
6. KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki 1 2 3:2
7. ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz 1 1 2:3
8. PKS KOLPING FRAC Jarosław 1 0 1:3
9. ZKS PALMIARNIA Zielona Góra 1 0 1:3
10. MORLINY Ostróda 1 0 0:3
11. ENERGA KTS Toruń 1 0 0:3
12. ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz 1 0 0:3

źródło: ligi.pzts.pl, superliga.com.pl

X