Joo Sae Hyuk nadal w formie! Gra w lidze japońskiej!

 Joo Sae Hyuk nadal w formie! Gra w lidze japońskiej!

Ma 39-lat i jest jednym z najlepszych zawodników ligi japońskiej. Joo Sae Hyuk, bo o nim mowa, nadal z powodzeniem rywalizuje z czołowymi tenisistami świata. Koreański defensor w aktualnym sezonie wygrał 6 z 9 pojedynków w jednej z najlepszych lig świata.

Joo Sae Hyuk swój największy sukces w karierze osiągnął w 2003 roku w Paryżu. Podczas mistrzostw świata reprezentant Korei Południowej dotarł do finału turnieju gry pojedynczej, w którym uległ Wernerowi Schlagerowi z Austrii. Stolica Francji jest szczęśliwa dla koreańskiego defensora, który osiem lat po sukcesie w mistrzostwach globu w tym mieście zajął trzecie miejsce w Pucharze Świata. W swojej bogatej karierze Joo stawał także na podium igrzysk olimpijskich w Londynie w turnieju drużynowym.

Mimo upływu lat, Joo Sae Hyuk nadal znajduje się w wysokiej formie. Od końca sierpnia Koreańczyk z powodzeniem startuje w lidze japońskiej, broniąc barw Ryukyu Asteeda. Jeden z najlepszych defensorów na świecie przy stole pojawiał się dziewięciokrotnie. W sześciu przypadkach Joo Sae Hyuk odnosił zwycięstwa, a trzykrotnie musiał uznać wyższość swoich rywali. Wśród tych, których pokonał wicemistrz świata seniorów w grze pojedynczej z 2003 roku znaleźli się m.in. Jun Mizutani, Hou Yingchao, Masataka Morizono czy dobrze znany z występów w LOTTO Superlidze – Asuka Machi.

W najwyższej lidze japońskiej rywalizują tylko cztery drużyny. Na starty w sezonie 2019/2020 w Kraju Kwitnącej Wiśni zdecydowali się m.in. mistrz Chin Hou Yingchao, Jun Mizutani, Wong Chun Ting, Tomokazu Harimoto, Liam Pitchford czy Marcos Freitas.

Digiqole ad

Redakcja

X