Japońska T-League: Harimoto liderem klasyfikacji indywidualnej

Zespół Meister jest liderem japońskiej T-League po 13. kolejkach. Kolejne miejsca w ligowej tabeli zajmują zespoły T.T Saitama, Rivets i Asteeda.

Zdecydowanym liderem 4-zespołowych rozgrywek jest ekipa Meister, która zgromadziła dotychczas aż 30 punktów i o dziewięć “oczek” wyprzedza T.T. Saitama i Rivets. Ostatnie miejsce z drobkiem 18. punktów zajmuje Asteeda.

Liderem rankingu najlepiej punktujących zawodników jest Tomokazu Harimoto (Meister). Cudowny nastolatek z Kraju Kwitnącej Wiśni wygrał dotychczas 13 z 17 pojedynków w T-League. Po osiem zwycięstw na swoich kontach mają koledzy z reprezentacji Harimoto – Koki Niwa (Asteeda) i Jun Mizutani (Meister). Jedyny zawodnik ze Starego Kontynentu biorący udział w japońskiej lidze – Tiago Apolonia (T.T Saitama) przy stole pojawiał się czterokrotnie i zanotował tylko jedno zwycięstwo.

W T-League występują także zawodnicy, którzy mają parafowane kontrakty z polskimi klubami grającymi w LOTTO Superlidze. Mowa tutaj o Wong Chun Tingu (Dekorglass Działdowo) i Masaki Yoshidzie (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Pierwszy w barwach T.T. Saitama wygrał cztery z dziesięciu starć, a drugi reprezentujący zespół Rivets wygrał trzy pojedynki i doznał sześciu porażek.

Runda zasadnicza w japońskiej T-League trwa od października do lutego 2019 roku. W tym czasie każda z drużyn rozegra siedem rund i aż 21. spotkań. Dwie najlepsze drużyny po zakończeniu sezonu zasadniczego wezmą udział w fazie play off.

źródło: tleague.jp

X