Giełda transferowa: Zatówka w Jarosławiu, Kulczycki i Kubik w Ochsenhausen

 Giełda transferowa: Zatówka w Jarosławiu, Kulczycki i Kubik w Ochsenhausen

Niecałe cztery miesiące dzielą nas od rozpoczęcia nowego sezonu. Aktualnie wszystkie rozgrywki na świecie przez pandemię koronawirusa zostały wstrzymane. Nie oznacza to jednak, że nic się nie dzieje. Spory ruch panuje na rynku transferowym.

W ostatnich dniach triumfator LOTTO Superligi – Kolping Frac Jarosław poinformował o podpisaniu umowy z Patrykiem Zatówką. Wicemistrz Europy do lat 21 w grze podwójnej w szeregach klubu z Podkarpacia zastąpi Daniela Góraka, który w sezonie 2020/2021 występował będzie w francuskiej Pro B (odpowiednik polskiej 1. ligi). Nową drużyną byłego mistrza Polski została ekipa Equipe PRO 4S Tours.

Sporo dzieje się na rynku transferowym w Niemczech. Aż trzech nowych graczy pozyskał TTF Liebherr Ochsenhausen. Kontrakty z z trzecim zespołem Bundesligi podpisali Samuel Kulczycki, Maciej Kubik oraz Kanak Jha (USA). Z zespołu odeszli Jakub Dyjas (wraca do LOTTO Superligi), Stefan Fegerl (podpisał umowę z TTC Schwalbe Bergneustadt) i Vladimir Sidorenko (związał się kontraktem z TTC Neu-Ulm).

Dwóch nowych zawodników pozyskał także były klub Lucjana Błaszczyka i Andrzeja Grubby – TTC Zugbrücke Grenzau. Kontrakty z zespołem polskich legend parafowali Cristian Pletea (poprzednio 1. FC Saarbrücken TT) i Robin Devos (wcześniej TTC indeland Jülich).

Od nowego sezonu w niemieckiej Bundeslidze występował będzie Quadri Aruna. Lider nigeryjskiej reprezentacji przeniósł się z portugalskiego Sportingu Clube De Portugal do TTC RhönSprudel Fulda-Maberzell.

Digiqole ad

Redakcja

X