Czeka nas ligowa rewolucja? Tenisiści stołowi stracą pracę?

Polski Związek Tenisa Stołowego planuje od sezon 2018/2019 znieść podział na grupy (północną i południową) w 1. lidze i utworzyć tylko jedną, 12-zespołową klasę rozgrywkową. Czy ten pomysł zostanie zaakceptowany przez kluby? Czy propozycja Marcina Kusińskiego i Jerzego Wieczorka spowoduje, że ponad 50. zawodników i zawodniczek straci pracę?

Praktycznie wszystkie okręgowe związku sprzeciwiły się reformie ligowej. Co postanowi jednak Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego? Odpowiedź na to pytanie poznamy w najbliższym czasie.

Gdyby działaczom udało się przeforsować pomysł utworzenia tylko jednej grupy 1. ligi, dla wielu zawodników i zawodniczek oznaczałoby to stratę możliwości zarabiania pieniędzy. Wiadomo bowiem, że w 2. lidze większości klubów nie stać na wypłacanie pensji swoim podopiecznym.

Jakiś czas temu na ligową reformę zdecydowali się Niemcy. Porównanie naszego kraju z gospodarzem ostatnich mistrzostw świata nie ma jednak sensu. U naszych zachodnich sąsiadów zainteresowanie tenisem stołowym (także w tych najniższych klasach rozgrywkowych) jest bardzo duże, a zawodnicy nawet w piątej czy szóstej lidze otrzymają godziwe wynagrodzenie.

Uwagi, wnioski i poprawki do Regulaminu Rozgrywek PZTS nadesłane przez przedstawicieli środowisk do dnia 31 marca 2017 roku
Projekt Regulaminu Rozgrywek PZTS na sezon 2017/2018 opracowany na podstawie uwag zgłoszonych przez środowisko
Zestawienie poprawek do Regulaminu Rozgrywek PZTS na sezon 2017/2018 zgłoszonych przez WZTS do dnia 29 maja 2017 roku

źródło: pzts.pl

3 thoughts on “Czeka nas ligowa rewolucja? Tenisiści stołowi stracą pracę?

 • 29/06/2017 at 9:38 am
  Permalink

  Całość informacji proszę zamieścić:

  Mając na uwadze przewidywaną dyskusję nad projektem Regulaminu Rozgrywek PZTS na sezon 2017/2018 podczas Sprawozdawczego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Delegatów PZTS, które odbędzie się w dniu 1 lipca 2017 roku, Prezydium Zarządu PZTS podjęło decyzję o zajęciu stanowiska wyłącznie w jednej – wzbudzającej największe emocje sprawie – dotyczącej przyjęciu rekomendacji Wydziału Rozgrywek PZTS w sprawie projektu reformy rozgrywek ligowych 1. ligi kobiet i mężczyzn od sezonu 2018/2019 zaproponowanej przez: Marcina KUSIŃSKIEGO i Jerzego Józefa Jana WIECZORKA:

  Rekomendacja Wydziału Rozgrywek PZTS:
  w sezonie 2018/2019 po zakończeniu 1. rundy fazy zasadniczej utworzenie 2 grup rozgrywkowych A i B: grupa A (drużyny z miejsc 1-5 z grup północnej i południowej) walczące o awans i grupa B (drużyny z miejsc 6-10 z grup północnej i południowej) walczące o utrzymanie. Drużyny w grupie A reprezentują wysoki poziom sportowy i grają tylko między sobą, drużyny w grupie B zachowują nadal status drużyn 1-ligowych.
  Do rozstrzygnięcia pozostaje pytanie: czy w 2. rundzie fazy zasadniczej zachowujemy wszystkie punkty zdobyte przez drużyny w 1. rundzie, czy tylko z meczów z drużynami, które są w danej grupie.
  Bezpośredni awans do wyższej klasy rozgrywkowej uzyskują 2 pierwsze drużyny z grupy A, a z grupy B bezpośrednio spadają 4 drużyny (brak baraży o utrzymanie w 1. lidze).

 • 29/06/2017 at 10:22 am
  Permalink

  Jeśli ktoś z PZTS chce reformować I ligę mężczyzn to liga musi być zreformowana do samego dołu:)

 • 29/06/2017 at 11:08 pm
  Permalink

  to jest propozycja z oddziału w Tworkach, jeżeli dotyczy mężczyzn, jeżeli kobiet to trzeba tylko przyklasnąć, czyli geniusz w szaleńcu, schizofrenia.
  a tak po za tym Wydział Rozgrywek PZTS to największa wpadka tego związku, nastawiona tylko na represje wobec slabych uległa i płaska wobec silnych.

Comments are closed.

X