Chińska Superliga: Shandong Luneng samodzielnym liderem

Shandong Luneng jest liderem chińskiej Superligi po ośmiu kolejkach. Zespół, który przed sezonem zakontraktował Ma Longa i Yan Ana w ostatnim czasie pokonał mającą mistrzowskie aspirację ekipę Tianjin 3:2.

Ze zmiennym szczęściem w najlepszej lidze świata radzi sobie jedyny europejczyk – Dimitrij Ovtcharov. Niemiec zaliczył dotychczas trzy występy w chińskiej Superlidze, odnosząc dwa indywidualne triumfy.

Wyniki 7. kolejki:

Bazhou – Shandong Weiqiao 2:3
Niu Guankai – Liang Jingkun 1:3 (6:11, 6:11, 11:7, 2:11)
Wang Chuqin – Liu Dingshuo 3:2 (11:8, 11:7, 10:12, 5:11, 11:9)
Cao Wei/Sai Linwei – Xue Fei/Liu Dingshuo 1:2 (9:11, 12:10, 11:9)
Wang Chuqin – Liang Jingkun 3:0 (11:9, 13:11, 11:9)
Yu Heyi – Xue Fei 0:2 (7:11, 2:11)

Tianjin – Shandong Luneng 2:3
Lin Gaoyuan – Yan An 3:0 (11:7, 12:10, 11:5)
Fang Bo – Ma Long 0:3 (11:13, 8:11, 8:11)
Fang Bo/Zhu Linfeng – Zhang Chao/Shang Kun 2:0 (11:4, 11:9)
Lin Gaoyuan – Ma Long 1:3 (14:12, 6:11, 2:11, 12:14)
Ren Hao – Shang Kun 1:2 (11:9, 8:11, 5:7)

Bayi – Shenzhen 2:3
Fan Zhendong – Xu Chenhao 3:0 (11:6, 11:9, 13:11)
Zhao Zhaoyan – Zheng Peifeng 1:3 (11:9, 8:11, 8:11, 8:11)
Zhou Kai/Zhao Zhaoyan – Xu Chenhao/Hao Shuai 0:2 (9:11, 10:12)
Fan Zhendong – Zheng Peifeng 3:2 (9:11, 11:9, 11:6, 7:11, 8:6)
Zhou Kai – Zhou Yu 1:2 (12:14, 11:7, 8:10)

Sichuan – Anhui 0:3
Xu Ruifeng – Zhou Qihao 0:3 (6:11, 9:11, 8:11)
Kuang Li – Yu Ziyang 1:3 (6:11, 12:10, 6:11, 9:11)
Lia Jiaxin/Xu Hui – Zhou Qihao/Zhu Cheng 1:2 (4:11, 14:12, 8:10)

Shanghai – Jiangsu 3:1
Xu Xin – Sun Wen 3:1 (7:11, 11:3, 11:9, 11:8)
Zhao Zihao – Dimitrij Ovtcharov 1:3 (7:11, 7:11, 11:7, 12:14)
Zhao Zihao/Cheng Jingqi – Sun Wen/Zhang Yudong 2:0 (11:8, 11:6)
Xu Xin – Dimitrij Ovtcharov 3:0 (11:9, 11:4, 11:5)

Wyniki 8. kolejki:

Shandong Luneng – Shandong Weiqiao 3:0
Ma Long – Xia Yizheng 3:0 (11:3, 11:3, 11:2)
Yan An – Xue Fei 3:0 (14:12, 11:7, 11:6)
Zhang Chao/Shang Kun – Xia Yizheng/(brak zawodnika) 2:0 (walkower)

Bayi – Bazhou 3:1
Zhao Zhaoyan – Wang Chuqin 1:3 (11:7, 4:11, 9:11, 5:11)
Fan Zhendong – Cao Wei 3:0 (12:10, 11:7, 11:9)
Zhou Kai/Zhao Zhaoyan – Sai Linwei/Cao Wei 2:0 (18:20, 12:10, 7:1)
Fan Zhendong – Wang Chuqin 3:0 (11:7, 11:9, 11:9)

Tianjin – Sichuan 3:1
Lin Gaoyuan – Yan Sheng 3:0 (11:7, 11:3, 11:6)
Fang Bo – Kuang Li 3:0 (11:8, 11:6, 11:6)
Fang Bo/Zhu Linfeng – Yan Sheng/Lai Jiaxin 1:2 (11:3, 6:11, 2:7)
Lin Gaoyuan – Kuang Li 3:0 (11:3, 11:8, 11:9)

Shenzhen – Jiangsu 3:1
Zheng Peifeng – Yang Shuo 1:3 (8:11, 11:2, 3:11, 8:11)
Zhou Yu – Dimitrij Ovtcharov 3:1 (14:12, 11:13, 11:9, 11:8)
Xu Chenhao/Hao Shuai – Sun Wen/Zhang Yudong 2:1 (8:11, 12:10, 7:2)
Zhou Yu – Yang Shuo 3:0 (11:9, 11:6, 11:3)

Anhui – Shanghai 1:3
Yu Ziyang – Liu Jikang 3:2 (11:8, 11:8, 15:17, 7:11, 7:2)
Zhu Cheng – Xu Xin 0:3 (4:11, 2:11, 7:11)
Zhou Qihao/Zhu Cheng – Zhao Zihao/Cheng Jingqi 1:2 (11:9, 6:11, 6:8)
Yu Ziyang – Xu Xin 1:3 (12:10, 4:11, 9:11, 4:11)

wyniki za: cttsl.sports.cn

X