Chińska Superliga: Dwie porażki Szanghaju

O sporą niespodziankę w 16. kolejce chińskiej Superligi pokusiła się jedna z najsłabszych drużyn w rozgrywkach – Jiangsu. Drużyna z dolnych rejonów tabeli pokonała walczący o udział w fazie play off zespół z Szanghaju 3:2.

Drużynie z Szanghaju nie pomogła w tym meczu nawet doskonała gra Xu Xina, który odniósł dwa indywidualne zwycięstwa. Co ciekawe, porażki ekipa Xu Xina doznała także w 17. kolejce – tym razem z Anhui 1:3.

Wyniki:

16. kolejka:

Shandong Weiqiao – Bazhou 2:3
Liang Jingkun – Cao Wei 3:0 (11:7, 11:3, 15:13)
Liu Dingshuo – Wang Chuqin 2:3 (5:11, 11:7, 8:11, 11:8, 4:7)
Liu Dingshuo/Xue Fei – Cao Wei/Yu Heyi 1:2 (11:9, 10:12, 5:7)
Liang Jingkun – Wang Chuqin 3:1 (6:11, 11:5, 11:3, 11:6)
Xue Fei – Niu Guankai 0:2 (11:13, 6:11)

Shandong Luneng – Tianjin 3:1
Xu Yingbin – Lin Gaoyuan 3:0 (11:6, 11:6, 11:7)
Shang Kun – Fang Bo 3:0 (11:6, 12:10, 11:7)
Zhang Chao/Yan An – Zhu Linfeng/Ren Hao 0:2 (3:11, 6:11)
Shang Kun – Lin Gaoyuan 3:0 (11:9, 18:16, 11:3)

Shenzhen – Bayi 2:3
Xu Chenhao – Fan Zhendong 3:1 (6:11, 11:9, 11:9, 11:8)
Zhou Yu – Zhao Zhaoyan 3:1 (11:7, 8:11, 11:8, 11:6)
Xu Chenhao/Hao Shuai – Zhou Kai/Zhao Zhaoyan 1:2 (11:4, 8:11, 5:7)
Zhou Yu – Fan Zhendong 0:3 (12:14, 11:13, 8:11)
Hao Shuai – Zhou Kai 0:2 (12:14, 7:11)

Anhui – Sichuan 3:2
Xu Haidong – Kuang Li 3:1 (11:6, 11:6, 10:12, 11:9)
Zhou Qihao – Lai Jiaxin 2:3 (11:3, 9:11, 7:11, 11:2, 3:7)
Yu Ziyang/Xu Haidong – Lai Jiaxin/Xu Hui 0:2 (5:11, 2:11)
Zhou Qihao – Kuang Li 3:1 (13:11, 11:8, 5:11, 11:5)
Zhu Cheng – Yan Sheng 2:1 (11:9, 6:11, 7:2)

Jiangsu – Szanghaj 3:2
Zhang Yudong – Xu Xin 1:3 (11:7, 8:11, 18:20, 8:11)
Sun Wen – Zhao Zihao 3:1 (11:9, 11:7, 8:11, 11:6)
Zhang Yudong/Lin Chen – Zhao Zihao/Cheng Jingqi 2:0 (13:11, 12:10)
Sun Wen – Xu Xin 0:3 (6:11, 7:11, 8:11)
Kong Lingxuan – Cheng Jingqi 2:0 (13:11, 11:8)

17. kolejka:

Shandong Weiqiao – Shandong Luneng 3:2
Xue Fei – Shang Kun 1:3 (11:6, 5:11, 5:11, 2:11)
Liang Jingkun – Xu Yingbin 3:1 (7:11, 11:5, 11:2, 11:9)
Xue Fei/Xia Yizheng – Yan An/Zhang Chao 0:2 (8:11, 7:11)
Liang Jingkun – Shang Kun 3:1 (11:9, 11:9, 7:11, 11:9)
Xia Yizheng – Yan An 2:1 (11:8, 5:11, 9:7)

Bazhou – Bayi 2:3
Yu Heyi – Fan Zhendong 0:3 (9:11, 9:11, 7:11)
Wang Chuqin – Zhao Zhaoyan 3:2 (12:10, 10:12, 7:11, 11:9, 8:6)
Cao Wei/Yu Heyi – Zhou Kai/Zhao Zhaoyan 0:2 (9:11, 3:11)
Wang Chuqin – Fan Zhendong 3:0 (11:9, 11:7, 11:8)
Niu Guankai – Zhou Kai 1:2 (3:11, 11:9, 1:7)

Sichuan – Tianjin 0:3
Xu Ruifeng – Lin Gaoyuan 0:3 (11:13, 11:13, 9:11)
Lai Jiaxin – Ma Te 1:3 (7:11, 11:9, 3:11, 6:11)
Yan Sheng/Xu Ruifeng – Zhu Linfeng/Ren Hao 0:2 (7:11, 6:11)

Jiangsu – Shenzhen 0:3
Sun Wen – Zhou Yu 0:3 (11:13, 10:12, 9:11)
Yang Shuo – Xu Chenhao 0:3 (5:11, 6:11, 10:12)
Zhang Yudong/Lin Chen – Xu Chenhao/Hao Shuai 1:2 (8:11, 11:8, 6:8)

Szanghaj – Anhui 1:3
Liu Jikang – Xu Haidong 1:3 (11:8, 13:15, 5:11, 5:11)
Xu Xin – Zhou Qihao 0:3 (7:11, 10:12, 10:12)
Zhao Zihao/Cheng Jingqi – Zhou Qihao/Zhu Cheng 2:1 (11:9, 6:11, 7:3)
Xu Xin – Xu Haidong 1:3 (6:11, 14:12, 9:11, 1:11)

Aktualna tabela:
1. Bayi 17 30 [13:4]
2. Shandong Luneng 17 29 [12:5]
3-4. Shanghai 17 28 [11:6]
3-4. Tianjin 17 28 [11:6]
5-6. Shandong Weiqiao 17 27 [10:7]
5-6. Shenzhen 17 27 [10:7]
7-8. Anhui 17 24 [7:10]
7-8. Bazhou 17 24 [7:10]
9. Jiangsu 17 21 [4:13]
10. Sichuan 17 17 [0:17]

* Cztery najlepsze drużyny po rundzie zasadniczej zakwalifikują się do fazy play off, która zostanie rozegrana w dniach 1-2. lutego.

Pary ostatniej, 18. kolejki:
Bayi – Shandong Weiqiao
Sichuan – Shandong Luneng
Bazhou – Jiangsu
Tianjin – Shanghai
Shenzhen – Anhui

źródło: cttsl.sports.cn

X