Cai Wei uratuje LOTTO Superligę w Bydgoszczy?

Tenisiści stołowi Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz zajmują 11. miejsce w tabeli LOTTO Superligi po pierwszej rundzie. Gdyby teraz kończył się ligowy sezon, drużyna Zbigniewa Leszczyńskiego spadłaby do 1. ligi.

Bydgoszczanie w pierwszej części sezonu zgromadzili na swoim koncie 11 punktów i tracą jedno “oczko’ do będącej na 10. miejscu 3S Polonii Bytom. Fani Zooleszcz Gwiazdy liczą, że w drugiej rundzie ich zespół będzie spisywał się znacznie lepiej i LOTTO Superligi zostanie uratowana. Pomóc w utrzymaniu ma zakontraktowany latem Chińczyk Cai Wei.

Urodzony w 1995 roku Azjata na co dzień występuje w chińskiej Superlidze w ekipie Jiangsu Zhongchao. Drużyna Chińczyka po siedmiu kolejkach zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Cai Wei jest podstawowym zawodnikiem swojego zespołu, ale występuje tylko w meczach gry podwójnej, które rozgrywane są do dwóch wygranych setów.

W ubiegłym sezonie liderem Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz był Zhai Chao i to głównie dzięki jego dobrej postawie drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego zakończyła sezon z brązowymi medalami. Chińczyk nie ustrzegł się jednak błędów i przegrał 5 z 15 pojedynków. Czy znacznie mniej utytułowany Cai Wei odmieni losy bydgoszczan w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju? Odpowiedź na to pytanie poznamy w najbliższym czasie.

Runda zasadnicza chińskiej Superligi zakończy się 10. lutego i raczej trudno spodziewać się, aby Cai Wei pojawił się w Polsce przed tą datą. Przypomnijmy, że runda rewanżowa LOTTO Superligi rozpoczyna się 23. stycznia.

X