Bronowianka Kraków II wykluczona z 1. ligi kobiet?!

Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego zweryfikował dwa spotkania Bronowianki II Kraków w 1. lidze kobiet w grupie południowej jako walkowery dla drużyn przeciwnych. Wiele wskazuje na to, że w najbliższych dniach trzecie spotkanie z udziałem zespołu z Małopolski także zostanie zweryfikowane jako walkower, a to będzie oznaczać wykluczenie drużyny z rozgrywek!

Młode tenisistki stołowe z Krakowa dobrze radziły sobie w pierwszej części sezonu, pokonując m.in. AZS UMCS Optimę II Lublin i Cukrownika Oka Chybie. WR PZTS zweryfikował jednak wyniki tych meczów na walkowery dla drużyn z Lublina i Chybia. Powód? Jedna z zawodniczek Bronowianki II w tym samym terminie uczestniczyła w spotkaniach 1. ligi i ekstraklasy.

Według naszych informacji, także pojedynek Bronowianki II Kraków z KSTS MOSiR KARPATY Krosno (wygrany przez krakowianki 6:4), zostanie zweryfikowany na walkower dla Krosna. Jeśli tak się stanie, na klub z Małopolski zostanie nałożony trzeci walkower, a to będzie oznaczało wykluczenie Bronowianki II z rozgrywek 1. ligi kobiet w grupie południowej.

Z regulaminu PZTS:
9.1.2.3 Zawodniczka lub zawodnik w jednym terminie ligowym (piątek – czwartek) nie może uczestniczyć w dwóch lub więcej meczach ligowych w różnych szczeblach rozgrywek ligowych z wyjątkiem sytuacji opisanej w pkt 9.1.2.4.

18.3.2 – trzykrotne nałożenie na klub sportowy kary regulaminowej w postaci walkowera dla drużyny przeciwnej – wykluczenie z rozgrywek drużynowych z prawem uczestniczenia w rozgrywkach drużynowych niższej klasy rozgrywkowej w następnym sezonie.

X