Bronowianka II wykluczona z 1. ligi! Zielona Góra w tarapatach

Potwierdziły się nasze wcześniejsze informację o weryfikacji spotkania pomiędzy Bronowianką Kraków II a KSTS-em MOSiR-em Karpatami Krosno (wynik po weryfikacji: 0:10). Decyzja Wydziału Rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego oznacza, że drużyna z Krakowa zgodnie z regulaminem została wykluczona z rozgrywek 1. ligi kobiet w grupie południowej.

Młode tenisistki stołowe z Krakowa dobrze radziły sobie w pierwszej części sezonu, pokonując m.in. AZS UMCS Optimę II Lublin i Cukrownika Oka Chybie. WR PZTS zweryfikował jednak wyniki tych meczów na walkowery dla drużyn z Lublina i Chybia. Powód? Jedna z zawodniczek Bronowianki II w tym samym terminie uczestniczyła w spotkaniach 1. ligi i ekstraklasy. Teraz Wydział Rozgrywek zweryfikował także spotkanie krakowianek z KSTS-em MOSiR-em Karpatami Krosno

O tym, że w Wydziale Rozgrywek PZTS działają prężnie, przekonały się nie tylko krakowianki. Organ Polskiego Związku Tenisa Stołowego zweryfikował także dwa spotkania z udziałem 1-ligowego ZKS-u Mazel Zielona Góra na walkowery dla PWSZ-u Zamość i Broni Radom. Drużyna z Winnego Grodu w przypadku kolejnego walkowera, zostanie wykluczona z 1-ligowych zmagań.

Z regulaminu PZTS:
9.1.2.3 Zawodniczka lub zawodnik w jednym terminie ligowym (piątek – czwartek) nie może uczestniczyć w dwóch lub więcej meczach ligowych w różnych szczeblach rozgrywek ligowych z wyjątkiem sytuacji opisanej w pkt 9.1.2.4.

18.3.2 – trzykrotne nałożenie na klub sportowy kary regulaminowej w postaci walkowera dla drużyny przeciwnej – wykluczenie z rozgrywek drużynowych z prawem uczestniczenia w rozgrywkach drużynowych niższej klasy rozgrywkowej w następnym sezonie.

One thought on “Bronowianka II wykluczona z 1. ligi! Zielona Góra w tarapatach

  • 18/11/2016 at 9:20 pm
    Permalink

    Szkoda że tak prężnie nie działają w kwestii np. rankingów.

Comments are closed.

X