TT Inter Cup: Znamy pary ćwierćfinałowe

Znamy już siedmiu z ośmiu uczestników fazy ćwierćfinałowej Pucharu Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym. Ostatni pojedynek 1/8 finału zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę, a zmierzą się w nim SV Union Velbert (Niemcy) i Regaldi Novara (Włochy).

W ćwierćfinale Polskę reprezentować będzie Poltarex Pogoń Lębork, która zmierzy się z czeskim KRPA Tatran Hostinne. Drugi z naszych przedstawicieli – Wamet Dąbcze przegrał w 1/8 finału z austriackim SPG muki Ebensee 2:4.

Oprócz ekipy Wojciecha Potrykusa, w najlepszej “ósemce” znalazły się także drużyny Post SV Mühlhausen (Niemcy), SC Wewer 2000 (Niemcy) z Kazimierzem Wiszowatym w składzie, TT A4 Verzuolo (Włochy), SPG muki Ebensee (Austria), KRPA Tatran Hostinne (Czechy) i UTTC Oberwart (Austria).

Faza ćwierćfinałowa wyłoni czterech finalistów, którzy w dniach 16-17. czerwca wezmą udział w wielkim finale Pucharu Europy TT Inter Cup, który zostanie rozegrany w Rydzynie (powiat leszczyński). Po raz pierwszy w historii to właśnie w Polsce zostanie rozegrany turniej Final Four tych rozgrywek.

W tegorocznej edycji Pucharu Europy TT Inter Cup udział wzięło 57. zespołów z 10. krajów.

Pary ćwierćfinałowe:
Post SV Mühlhausen (Niemcy) – SC Wewer 2000 (Niemcy)
TT A4 Verzuolo (Włochy) – SPG muki Ebensee (Austria)
Poltarex Pogoń Lębork (Polska) – KRPA Tatran Hostinne (Czechy)
UTTC Oberwart (Austria) – SV Union Velbert (Niemcy)/Regaldi Novara (Włochy)

X