TT Inter Cup: Już 21. zespołów na starcie

21. zespołów z sześciu krajów zgłosiło się dotychczas do rywalizacji w Pucharze Europy TT Inter cup w sezonie 2018/2019. Lista uczestników zostanie zamknięta 19. sierpnia. Warto przypomnieć, że w poprzedniej edycji udział wzięło 57. ekip z dziesięciu krajów.

Do udziału w Pucharze Europy TT Inter Cup w nowym sezonie zgłosiły się zespoły z Austrii, Belgii, Czech, Niemiec, Włoch i Polski. Nasz kraj, podobnie jak w minionym sezonie, reprezentował będzie Wamet Dąbcze.

29. edycja Pucharu Europy TT Inter Cup zostanie rozegrana według nowej formuły. W pierwszym etapie wszystkie zespoły zostaną podzielone na grupy (każda grupa składać się będzie z trzech drużyn). W fazie grupowej drużyny rozegrają dwa spotkania (jedno u siebie i jedno na wyjeździe). Wszystkie spotkania rozgrywek grupowych będą się składały z sześciu gier singlowych i gry podwójnej. Po zakończeniu pierwszego etapu zostanie utworzona wspólna tabela dla wszystkich grup.

Zespoły, które zajmą miejsca od pierwszego do ósmego zostaną rozlosowane do drabinki „TT-Intercup-Champion”, która wyłoni późniejszego triumfatora całych rozgrywek. Warto zauważyć, że w sezonie 2018/2019 nie zostanie rozegrany turniej finałowy z udziałem czterech drużyn.

A co z drużynami z pozostałych miejsc? Zespoły sklasyfikowane na miejscach 9-24 powalczą o nagrodę Dr. Josefa Simecka, natomiast ekipy zajmujące pozycje od 25 do 40 walczyć będą o puchar Kurta Posilesa. Czwartym trofeum do zdobycia będzie puchar Klausa Hengesa, przewidziany dla drużyn z miejsc 41-56.

Aktualni uczestnicy:

   ATUS Gumpoldskirchen

   Spielgemeinschaft Sportklub-Flötzersteig A

   Spielgemeinschaft Sportklub-Flötzersteig B

   TTC Raiffeisen Kuchl

   UTTC Altach

   UTTC Halbturn

   CTT Royal Alpa Schaerbeek Woluwe

   TTK Merksplas

   TTK Turnhout

   Tatran KRPA Hostinne

   TJ Ostrava KST *

   Hundsmühler TV

   Post SV Gütersloh von 1951

   SC Wewer 2000

   SG Borsfleth/Glückstadt

   SG Frei-Laubersheim/Hackenheim/Winzenheim

   Sportvg Feuerbach

   TSG Zellertal

   TV Geseke

   ASC TT Raiffeisen Sarnthein

   KS WAMET Dąbcze

więcej informacji na: www.tt-intercup.eu

X