TT Inter Cup: Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów bez porażki

 TT Inter Cup: Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów bez porażki

Pandemia koronawirusa sparaliżowała rozgrywki tenisa stołowego na świecie. Europejska Unia Tenisa Stołowego na fazie półfinałów zakończyła zmagania w Lidze Mistrzów i Pucharze Europy. Zawieszone zostały także europejskie rozgrywki TT Inter Cup.

Na start w jubileuszowej, 30. edycji TT Inter Cup zdecydowały się 34. zespoły, w tym cztery z naszego kraju. Najlepiej w tych europejskich rozgrywkach zaprezentowali się tenisiści stołowi Global Pharmy Orlicz 1924 Suchedniów, którzy dotarli do finału turnieju o trofeum Josefa Simecka. Ich rywalem w najważniejszym spotkaniu miał być włoski ASC TT Raiffeisen Sarnthein, jednak nie wiadomo czy w ogóle dojdzie do tego pojedynku przez pandemię koronawirusa. Warto zauważyć, że w swoim debiutanckim starcie w TT Inter Cup beniaminek polskiej 1. ligi zanotował komplet zwycięstw.

Dwa nasze zespoły dotarły do ćwierćfinałów trofeum Elite-League, najbardziej prestiżowej “drabinki” w TT Inter Cup. W 1/4 finału Klub Tenisa Stołowego Gliwice przegrał na wyjeździe z austriackim Raiffeisen Kuchl 1:4, a AZS AWFiS Balta Gdańsk z Arturem Danielem w składzie uległ SV Union Velbert 2:4.

Czwarty z naszych przedstawicieli – Wamet Dąbcze w tegorocznej edycji TT Inter Cup zagrał w półfinale turnieju o trofeum Josefa Simecka. Drużyna z Wielkopolski w 1/2 finału musiała uznać wyższość włoskiego ASC TT Raiffeisen Sarnthein. Co ciekawe, zespół z Południowego Tyrolu wyeliminował klub z gminy Rydzyna także w poprzedniej edycji europejskich rozgrywek.

Oficjalnie organizatorzy TT Inter Cup nie zakończyli jeszcze jubileuszowej, 30. edycji TT Inter Cup, jednak należy się spodziewać, że wkrótce to nastąpi.

Digiqole ad

Redakcja

X