TT Inter Cup bez Poltarex Pogoni

Trzecia drużyna Pucharu Europy TT Inter Cup – Poltarex Pogoń Lębork nie wystąpi w tych rozgrywkach w sezonie 2018/2019. Ostateczną liczbę uczestników 29. edycji tych międzynarodowych zmagań poznamy 19. sierpnia.

Lęborczanie bardzo dobrze zaprezentowali się w minionych rozgrywkach. W finałowym turnieju w Rydzynie, który odbył się w drugiej połowie czerwca, podopieczni Wojciecha Potrykusa pokonali beniaminka włoskiej Serie A – ASD TT A4 Verzuolo 4:0 oraz przegrali z austriackim Regionalteam Oberwart – Burgenland 1:4 i niemieckim Post SV Muhlhausen 2:4. Ostateczne Poltarex Pogoń zajęła trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji, powtarzając tym samym swoje osiągnięcie z sezonu 1995/1996, kiedy także stanęła na najniższym stopniu podium.

Na tydzień przed zakończeniem procesu rejestracyjnego, swój udział w 29. edycji Pucharu Europy TT Inter Cup potwierdziło 36. drużyn z ośmiu krajów. Polskę reprezentował będzie przynajmniej jeden przedstawiciel. Będzie nim Wamet Dąbcze, który w poprzedniej edycji dotarł do 3. rundy.

X