Spore zmiany w TT Inter Cup! Zgłoś swój zespół do międzynarodowej rywalizacji!

Do 19. sierpnia przyjmowane będą zgłoszenia drużyn, które chcą wystartować w sezonie 2018/2019 w Pucharze Europy TT Inter Cup. Już teraz wiadomo, że Polskę w tych międzynarodowych rozgrywkach reprezentował będzie przynajmniej jeden przedstawiciel. Będzie nim Wamet Dąbcze, który w ostatniej edycji dotarł do 1/8 finału.

29. edycja Pucharu Europy TT Inter Cup zostanie rozegrana według nowej formuły. W pierwszym etapie wszystkie zespoły zostaną podzielone na grupy (każda grupa składać się będzie z trzech drużyn). W fazie grupowej drużyny rozegrają dwa spotkania (jedno u siebie i jedno na wyjeździe). Wszystkie spotkania rozgrywek grupowych będą się składały z sześciu gier singlowych i gry podwójnej. Po zakończeniu pierwszego etapu zostanie utworzona wspólna tabela dla wszystkich grup.

Zespoły, które zajmą miejsca od pierwszego do ósmego zostaną rozlosowane do drabinki „TT-Intercup-Champion”, która wyłoni późniejszego triumfatora całych rozgrywek. Warto zauważyć, że w sezonie 2018/2019 nie zostanie rozegrany turniej finałowy z udziałem czterech drużyn.

A co z drużynami z pozostałych miejsc? Zespoły sklasyfikowane na miejscach 9-24 powalczą o nagrodę Dr. Josefa Simecka, natomiast ekipy zajmujące pozycje od 25 do 40 walczyć będą o puchar Kurta Posilesa. Czwartym trofeum do zdobycia będzie puchar Klausa Hengesa, przewidziany dla drużyn z miejsc 41-56.

W tegorocznej edycji Pucharu Europy TT Inter Cup udział wzięło 57. zespołów z 10 krajów. Polskę reprezentowały dwie drużyny – Wamet Dąbcze i Poltarex Pogoń Lębork. Ten drugi zespół w dniach 16-17. czerwca wystąpił w turnieju finałowym w Rydzynie, gdzie zajął trzecie miejsce. Triumfatorem całych rozgrywek został przedstawiciel austriackiej Bundesligi – Regionalteam Oberwart – Burgenland.


Wyciąg z regulaminu:

Uczestnicy – sezon 2018/2019 (tylko zespoły męskie):
1. W zmaganiach mogą brać udział zespoły z następujących państw: Andora, Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Czechy, Chorwacja, Dania, Anglia, Wyspy Owcze, Francja, Niemcy, Gibraltar, Guernsey, Wegry, Irlandia, Wyspa Man, Włochy, Jersey, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, Monako, Holandia, Polska, San Marino, Szkocja, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Walia.

2. Kluby muszą być członkami narodowych federacji wchodzących w skład Europejskiej Unii Tenisa Stołowego.

3. Zespoły, które nie mogą występować w sezonie 2018/2019 w TT Inter Cup:
– drużyny z dwóch najwyższych lig w Niemczech
– drużyny z najwyższych lig w Austrii, Czechach, Anglii, Francji, Polsce i Szwecji
– drużyny, które w poprzednim sezonie zajęły miejsca 1-5 w najwyższej klasie rozgrywkowej w Belgii, Chorwacji, Holandii Węgrzech, Włoszech
– drużyny, które w poprzednim sezonie zajęły miejsca 1-3 w najwyższej klasie rozgrywkowej w Danii, Słoweni, Słowacji, Szwajcarii, Luksemburgu oraz Bośni i Hercegowinie

4. Kluby, które biorą udział w Lidze Mistrzów lub Pucharze ETTU mogą w TT Inter Cup wystawić drużynę rezerw. Zespoły mogą zgłosić do udziału więcej niż jedną drużynę.

Rejestracja:
Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 19. sierpnia 2018 roku.

Opłata startowa:
do 15. lipca 2018 roku – 125,00 euro
do 19. sierpnia 2018 roku – 150,00 euro

Wszystkie informacje dotyczące TT Inter Cup znajdują się na stronie www.tt-intercup.eu

X