Ruszają zapisy do Pucharu Europy TT Inter Cup

17. czerwca poznamy triumfatora 28. edycji Pucharu Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym. W turnieju finałowym, który odbędzie się w Rydzynie, wystąpią cztery najlepsze zespoły. Organizatorzy już teraz zapraszają kluby do udziału w kolejnej edycji tych międzynarodowych rozgrywek.

29. edycja Pucharu Europy TT Inter Cup zostanie rozegrana według nowej formuły. W pierwszym etapie wszystkie zespoły zostaną podzielone na grupy (każda grupa składać się będzie z trzech drużyn). W fazie grupowej drużyny rozegrają dwa spotkania (jedno u siebie i jedno na wyjeździe). Wszystkie spotkania rozgrywek grupowych będą się składały z sześciu gier singlowych i gry podwójnej. Po zakończeniu pierwszego etapu zostanie utworzona wspólna tabela dla wszystkich grup.

Zespoły, które zajmą miejsca od pierwszego do ósmego zostaną rozlosowane do drabinki “TT-Intercup-Champion”, która wyłoni późniejszego triumfatora całych rozgrywek. Warto zauważyć, że w sezonie 2018/2019 nie zostanie rozegrany turniej finałowy z udziałem czterech drużyn.

A co z drużynami z pozostałych miejsc? Zespoły sklasyfikowane na miejscach 9-24 powalczą o nagrodę Dr. Josefa Simecka, natomiast ekipy zajmujące pozycje od 25 do 40 walczyć będą o puchar Kurta Posilesa. Czwartym trofeum do zdobycia będzie puchar Klausa Hengesa, przewidziany dla drużyn z miejsc 41-56.

W tegorocznej edycji Pucharu Europy TT Inter Cup udział wzięło 57. zespołów z 10 krajów. Polskę reprezentowały dwie drużyny – Wamet Dąbcze i Poltarex Pogoń Lębork. Ten drugi zespół w dniach 16-17. czerwca wystąpi w turnieju finałowym w Rydzynie, gdzie powalczy o historyczny, pierwszy triumf w tych rozgrywkach.

Opłata startowa:
100 euro – do 17. 06. 2018
125 euro – do 15. 07. 2018
150 euro – do 19. 08. 2018

Wszystkie informacje dotyczące TT Inter Cup znajdują się na stronie www.tt-intercup.eu

X