PWSZ Zamość zagra w TT Inter Cup

Tenisiści stołowi PWSZ Zamość w nowym sezonie wystąpią w europejskich pucharach. Jeden z faworytów 1. ligi mężczyzn w grupie południowej weźmie udział w 29. edycji TT Inter Cup.

Zamościanie, którzy w minionych rozgrywkach otarli się o LOTTO Superligę przegrywając w barażach z Olimpią Grudziądz, w nadchodzącym sezonie chcą powalczyć ponownie o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W tym celu działacze PWSZ Zamość zakontraktowali w letniej przerwie Pawła Chmiela, który ma być zdecydowanym liderem zespołu.

Oprócz zmagań na zapleczu LOTTO Superligi, klub z Lubelszczyzny weźmie udział także w Pucharze Europy TT Inter Cup, w którym co roku udział bierze ponad 50. ekip z kilku krajów (w ostatniej edycji o triumf rywalizowało 58. zespołów z dziesięciu państw). Barw zespołu z Zamościa na arenie międzynarodowej bronić będą: Paweł Chmiel, Marcin Litwiniuk, Ihor Zavadskyi (Ukraina), Paweł Koziel, Łukasz Jarocki, Dominik Dadia, Piotr Kostrubiec, Wojciech Bździuch i Mariuch Wiejak.

– Od paru lat nasza drużyna 1. ligi dynamicznie się rozwija. W nadchodzącym sezonie stawiamy sobie również ambitne cele i chcemy kolejny raz powalczyć o awans do LOTTO Superligi. Ponadto pragniemy ponownie sprawdzić się na arenie międzynarodowej, a w Zamościu tworzy się bardzo dobry klimat dla rozwoju tenisa stołowego. Od tego roku ruszyły rozgrywki ligi amatorskiej, za miesiąc wspólnie z klubem Optimy Zamość otwieramy Akademię Tenisa Stołowego w Zamościu, ponadto coraz więcej kibiców gościmy na naszych meczach. Reasumując, nasz udział w Pucharze TT Inter Cup będzie niewątpliwie promocją dyscypliny i miasta Zamość – powiedział Piotr Kostrubiec.

PWSZ Zamość będzie drugim polskim klubem, który weźmie udział w 29. edycji Pucharu Europy TT Inter Cup. Już wcześniej udział w tych europejskich rozgrywkach potwierdził Wamet Dąbcze.

X