Puchar Europy TT Inter Cup: Wiemy o co powalczą polskie zespoły

Polskie drużyny zakończyły swój udział w fazie grupowej Pucharu Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym. Najlepiej w pierwszym etapie rywalizacji spisały się PWSZ Zamość i Wamet Dąbcze, zajmując pierwsze miejsca w swoich grupach.

Wicelider 1. ligi w grupie południowej nie miał sobie równych w grupie “K”. Drużyna z Zamościa pokonała na wyjeździe niemiecki Post SV Gütersloh von 1951 7:0 oraz we własnej hali wygrała z austriackim ATUS Gumpoldskirchen 4:3. Komplet zwycięstw zanotował także Wamet Dąbcze. Zespół z Wielkopolski zajął pierwsze miejsce w grupie “D”, wygrywając z austriackim UTTC Halbturn 5:2 i niemieckim TV 1862 Geseke 7:0.

Po bardzo udanej fazie grupowej, Wamet Dąbcze i PWSZ Zamość czeka teraz rywalizacja w Pucharze Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka. O zwycięstwo w tym prestiżowym turnieju powalczy 16 drużyn. Oprócz polskich ekip będą to na pewno ASD Marcozzi Cagliari (Włochy), SV Windhagen (Niemcy), TTC Bruck/Leitha (Austria) czy PPC Jeumont (Francja). Pozostałych uczestników turnieju, którego stawką będzie zdobycie trofeum Josefa Simecka, poznamy w połowie grudnia.

Trzeci z naszych przedstawicieli w Pucharze Europy TT Inter Cup – KTS Gliwice w rundzie finałowej powalczy o trofeum Kurta Posilesa. Przypomnijmy, że w fazie grupowej drużyna ze Śląska zajęła drugie miejsce w grupie “H”, pokonując czeski Tatran KRPA Hostinne 5:2 i przegrywając z niemieckim TTC Rot Gold Porz 0:7.

Losowanie rundy finałowej Pucharu Europy TT Inter Cup odbędzie się w drugiej połowie grudnia.

X