Puchar Europy TT Inter Cup: Wamet Dąbcze przegrał we Włoszech

Na 1/8 finału zakończyli swoją przygodę z Pucharem Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka tenisiści stołowi Wametu Dąbcze. Zespół z gminy Rydzyna w minioną sobotę przegrał na wyjeździe z włoskim 1-ligowcem ASC TT Raiffeisen Sarnthein 1:4 i odpadł z dalszej rywalizacji.

Sobotnia konfrontacja drużyn z Włoch i Polski rozpoczęła się od starcia liderów obydwu ekip. W szeregach gospodarzy podszedł do stołu Ukrainiec Iurii Teteria, który jeszcze w poprzednim sezonie występował we włoskiej Serie A. Barw Wametu Dąbcze bronił natomiast 18-letni Jakub Werner. Spotkanie “jedynek” było niezwykle zacięte i ekscytujące. Po czterosetowym boju lepszy okazał się Werner, który zwyciężył 3:1 i wyprowadził zespół z powiatu leszczyńskiego na prowadzenie 1:0.

Kilkanaście minut później podopieczni Patricka Corradiniego zdołali doprowadzić do remisu. Martin Unterhauser potrzebował czterech setów, aby ograł Mateusza Przybyła 3:1. W ostatniej partii reprezentant Wametu Dąbcze przegrywał już 2:8, by wyjść na prowadzenie 10:9. Po emocjonującej końcówce i kilku niewykorzystanych piłkach setowych przez Przybyła, zwycięstwo przy swoim nazwisku zapisał Unterhauser.

Cztery sety trwała także trzecia konfrontacja wieczoru, w której spotkało się dwóch leworęcznych graczy – Willy Hofer i Krzysztof Mrozek. Pojedynek znakomicie rozpoczął Włoch, który po pewnie wygranych dwóch pierwszych setach (do 8 i 6), wyszedł na prowadzenie 2:0. Gdy wydawało się, że pojedynek zakończy się w trzech setach, do walki wrócił Mrozek, który po emocjonującej końców wygrał trzecią odsłonę 14:12. Niestety dla gości, w czwartym secie pewny triumf zanotował Hofer i przed grą podwójną miejscowi objęli prowadzenie 2:1.

Po trzech pojedynkach singlowych doszło do konfrontacji deblowej. Patrick Corradini do debla delgował Martina Unterhauser i Willy Hofera a w ekipie z Dąbcza zagrali Mateusz Przybył i Jakub Werner. Spotkanie wygrali Włosi w trzech setach, którzy mocno zbliżyli się do końcowego zwycięstwa w sobotnim meczu. Warto jednak zauważyć, że w każdym secie deblowej rywalizacji dobry start notowali Przybył i Werner, którzy do połowych setów prowadzili. Zdecydowanie lepsze końcówki mieli jednak gospodarze i to oni pewnie i zasłużenie wygrali grę podwójną.

Awans ASC TT Raiffeisen Sarnthein do ćwierćfinału Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka przypieczętował Iurii Teteria. Ukrainiec zrehabilitował się za porażkę w pojednku otwarcia z Jakubem Wernerem i pokonał Mateusza Przybył 3:0. W dwóch pierwszych partiach Teteria wygrywał zdecydowanie. Przybył najwięcej problemów byłemu zawodnikowi Serie A sprawił w trzecim secie, w którym prowadził 10:8 i nie potrafił wykorzystać dwóch piłek setowych.

Mimo, że po piątej konfrontacji dnia losy meczu zostały rozstrzygnięte, to przedstawiciele obydwu ekip postanowili rozegrać pozostałe jeszcze dwa ostatnie pojedynki. W pierwszym z nich Jakub Werner wygrał z Willy Hoferem 3:0, a w drugim Martin Unterhauser w trzech setach uporał się z Krzysztofem Mrozkiem.

Sobotni mecz w Sarntal był dla Wametu Dąbcze pożegnaniem z tegoroczną edycją Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka. Mimo porażki, drużyna z gminy Rydzyna pozostawiła po sobie dobre wrażenie, nawiązując wyrównana walkę z wyżej notowanym przeciwnikiem.

ASC TT Raiffeisen Sarnthein – Wamet Dąbcze 4:1 (5:2)
Iurii Teteria – Jakub Werner 1:3 (11:7, 7:11, 11:13, 7:11)
Martin Unterhauser – Mateusz Przybył 3:1 (11:7, 9:11, 11:6, 14:12)
Willy Hofer – Krzysztof Mrozek 3:1 (11:8, 11:6, 12:14, 11:3)
Unterhauser/Hofer – Werner/Przybył 3:0 (13:11, 11:5, 11:6)
Iurii Teteria – Mateusz Przybył 3:0 (11:6, 11:3, 13:11)