Puchar Europy TT Inter Cup: Gliwice i Gdańsk powalczą w Elite-League

 Puchar Europy TT Inter Cup: Gliwice i Gdańsk powalczą w Elite-League

To już pewne! KTS Gliwice okazał się najlepszy w pierwszym etapie rywalizacji w 30. edycji Pucharu Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym. Drugie miejsce w klasyfikacji zajął inny nasz przedstawiciel – AZS AWFiS Balta Gdańsk.

Przypomnijmy, że w pierwszym etapie udział biorą 33. zespoły, które rywalizują w 11 grupach. Po zakończeniu fazy grupowej zostaje utworzona wspólna tabela dla wszystkich drużyn, na podstawie której zespoły uzyskują awans do poszczególnych pucharów.

Mimo, że zmagania w fazie grupowej Pucharu Europy TT Inter Cup zakończą się dopiero 1. grudnia, to już teraz znamy drużyny, które wystąpią w fazie finałowej w kategorii Elite-League. Oto najważniejsze trofeum w. Pucharze Europy TT Inter Cup powalczą KTS Gliwice, AZS AWFiS Balta Gdańsk (obydwa zespoły grają w polskiej 1. lidze), TTC Raiffeisen Kennelbach (Austria, 2. Bundesliga), TTC Raiffeisen Kuchl (Austria, 2. Bundesliga), SG Sportklub Wiedeń (Austria, 2. Bundesliga), SC Buschhausen (3. Bundesliga, Niemcy), ASD Tennistavolo Norbello (Włochy, Serie A2) oraz SV Union Velbert (Niemcy, 3. Bundesliga).

Trzeci z naszych przedstawicieli – Global Pharma Orlicz Suchedniów w swoim debiutanckim starcie na arenie europejskiej powalczy o trofeum Josefa Simecka. Przypomnijmy, że beniaminek 1. ligi w miniony weekend zapewnił sobie triumf w grupie “D”.

Rywalizacji w fazie grupowej nie zakończył jeszcze Klub Sportowy Wamet Dąbcze. Zespół z gminy Rydzyna 1. grudnia w swoim ostatnim meczu w grupie “C” zmierzy się na wyjeździe z niemieckim TSG Zellertal.

źródło: inf. własna

Digiqole ad

Redakcja

X