PJO: Brązowy medal Anny Węgrzyn w Cetniewie!

Anna Węgrzyn wywalczyła brązowy medal w turnieju gry pojedynczej podczas Polish Junior Open w Cetniewie. W całej imprezie Polka przegrała tylko jedno spotkanie (w półfinale z późniejszą triumfatorką całych zawodów – Shi Xunyao z Chin).

Wśród juniorów najlepszy okazał się rodak Shi – Xiang Peng. Młody Chińczyk w pierwszej rundzie turnieju głównego wyeliminował aktualnego mistrza Polski juniorów i najlepszego gracza zakończonego w niedzielę Slovak Junior Open – Samuela Kulczyckiego.

Wyniki:

1/32 finału:

juniorki:
Gabriela Stepanova (CZE) – Agata Zakrzewska 1:4 (7:11, 11:13, 11:9, 7:11, 9:11)
Christina Kallberg (SWE) – Julia Szymczak 3:4 (11:9, 9:11, 9:11, 7:11, 11:9, 11:8, 9:11)
Guo Yuhan (CHN) – Agata Szczuka 4:0 (11:4, 11:3, 11:8, 11:1)
Katarzyna Węgrzyn – Kristina Kazantseva (RUS) 2:4 (6:11, 11:9, 7:11, 12:10, 8:11, 8:11)
Anna Węgrzyn – Cai Fong-En (TPE) 4:2 (8:11, 11:5, 11:8, 11:5, 9:11, 11:6)
Margaryta Baltushite (BLR) – Agnieszka Pietrzak 4:2 (6:11, 11:6, 11:7, 11:2, 8:11, 12:10)
Camile Lutz (FRA) – Aleksandra Michalak 4:2 (11:9, 12:14, 14:12, 11:6, 11:13, 11:3)

juniorzy:
Kacper Petaś – Yuan Licen (CHN) 0:4 (3:11, 7:11, 5:11, 7:11)
Filip Radovic (MNE) – Jan Zandecki 4:3 (6:11, 7:11, 7:11, 11:5, 11:9, 11:7, 11:8)
David Comeliau (BEL) – Kamil Dziadek 4:1 (11:9, 11:4, 11:4, 4:11, 11:9)
Maksymilian Miastowski – Xu Yingbin (CHN) 1:4 (6:11, 11:9, 8:11, 8:11, 6:11)
Cao Yanhao (CHN) – Przemysław Walaszek 4:3 (6:11, 11:7, 8:11, 11:6, 12:10, 12:14, 11:8)
Samuel Kulczycki – Xiang Peng (CHN) 1:4 (9:11, 12:10, 9:11, 9:11, 6:11)
Daniel Rinderer (GER) – Artur Grela 1:4 (9:11, 11:8, 10:12, 8:11, 8:11)
Kuang Li (CHN) – Maciej Kubik 4:0 (11:4, 11:3, 12:10, 11:9)

1/16 finału:

juniorki:
Agata Zakrzewska – Anastasia Kolish (RUS) 3:4 (11:9, 2:11, 12:10, 11:6, 8:11, 6:11, 13:15)
Lucie Gauthier (FRA) – Julia Szymczak 4:1 (11:5, 8:11, 11:7, 11:6, 11:9)
Anna Węgrzyn – Li Yuqi (CHN) 4:0 (11:9, 12:10, 11:9, 11:9)

juniorzy:
Jakub Zelinka (SVK) – Artur Grela 2:4 (14:12, 4:11, 13:11, 6:11, 8:11, 10:12)

1/8 finału:

juniorki:
Anna Węgrzyn – Darya Kisel (BLR) 4:2 (11:3, 7:11, 9:11, 11:3, 11:7, 11:5)

juniorzy:
Ioannis Sgouropoulos (GRE) – Artur Grela 4:2 (9:11, 11:8, 11:8, 11:6, 3:11, 11:9)

ćwierćfinał:

juniorki:
Chen Yi (CHN) – Anna Węgrzyn 2:4 (11:5, 14:16, 6:11, 11:9, 12:14, 10:12)

półfinał:

juniorki:
Anna Węgrzyn – Shi Xunyao (CHN) 0:4 (4:11, 8:11, 2:11, 5:11)

wyniki za: ittf.com

X