PC&JO: Srebrny medal Kulczyckiego i Kubika

Maciej Kubik i Samuel Kulczycki zajęli drugie miejsce w turnieju debla kadetów we Władysławowie. To jedyne miejsce na podium całej polskiej ekipy w tych zawodach.

Polacy ulegli węgiersko-szwedzkiej parze Csaba Andras/Martin Friis 1:3. Po dwóch przegranych setach Kubik z Kulczyckim łatwo wygrali trzecią partię. W czwartej długo przegrywali, ale udało im się dogonić rywali na 5:5 i 9:9. W lepszej sytuacji byli w tym momencie rywale, którzy nie dość, że mieli komfort psychiczny, prowadząc w całym meczu, to jeszcze dysponowali serwisem. Wykorzystali ten atut, odbierając Maćkowi i Samuelowi marzenia o złocie.

Występ naszych najlepszych kadetów i tak trzeba jednak ocenić na duży plus. Tym bardziej że jako jedyni z całej ekipy biało-czerwonych zameldowali się na podium. Zwłaszcza Kulczycki może zaliczyć turniej do udanych – w turnieju drużynowym wygrał wszystkie cztery pojedynki, tracąc ledwie jednego seta. W singlu dotarł do ćwierćfinału po wygraniu dwóch pojedynków.

WYNIK

gra podwójna kadetów – finał
Maciej Kubik/Samuel Kulczycki – Csaba Andras/Martin Friis (Węgry/Szwecja) 1:3 (8:11, 6:11, 11:4, 9:11)

źródło: pzts.pl