HO: Li Qian i Natalia Partyka w turnieju głównym

Li Qian i Natalia Partyka wystartują w turnieju głównym Hungarian Open w grze pojedynczej. Pozostali biało-czerwoni odpadli w zakończonych w środę eliminajach.

Bliski gry w fazie pucharowej był także Jakub Dyjas, jednak Polak w decydującym spotkaniu o awansie do turnieju głównego przegrał z Kirillem Gerassimenko 3:4. Kazach już nie po raz pierwszy w zawodach zaliczanych do cyklu ITTF World Tour wyeliminował brązowego medalistę mistrzostw Europy w grze pojedynczej.

Rywalką Li Qian w 1/16 finału będzie Chinka Chen Xingtong natomiast Natalia Partyka zmierzy się z Austriaczką Sofia Polcanovą.

Wyniki fazy grupowej:

kobiety:

gr. 1:
Li Qian – Laura Pfefer (Francja) 4:0 (11:4, 11:9, 11:2, 11:8)
Li Qian – Ekaterina Guseva (Rosja) 4:2 (11:8, 11:5, 7:11, 10:12, 11:1, 11:5)

gr. 2:
Kinga Stefańska – Kristyna Stefcova (Czechy) 4:1 (11:5, 11:6, 10:12, 11:7, 11:3)
Dina Meshref (Egipt) – Kinga Stefańska 4:0 (11:3, 11:8, 12:10, 11:4)

gr. 10:
Natalia Bajor – Sun Jiayi (Chorwacja) 1:4 (11:9, 8:11, 9:11, 9:11, 6:11)
Britt Eerland (Holandia) – Natalia Bajor 4:0 (11:6, 12:10, 13:11, 11:8)

gr. 15:
Natalia Partyka – Daniela Moskovits (Szwecja) 4:1 (7:11, 14:12, 11:7, 11:8, 11:5)
Natalia Partyka – Marie Migot (Francja) 4:0 (11:0, 11:7, 11:8, 11:6)

gr. 38:
Katarzyna Grzybowska-Franc – Klaudia Kusińska 4:2 (11:9, 8:11, 11:5, 9:11, 11:7, 11:5)
Nikita Petrovova (Czechy) – Klaudia Kusińska 1:4 (12:10, 5:11, 9:11, 6:11, 2:11)
Nikita Petrovova (Czechy) – Katarzyna Grzybowska-Franc 1:4 (5:11, 11:6, 4:11, 3:11, 5:11)

mężczyźni:

gr. 1:
Kilian Ort (Niemcy) – Marek Badowski 0:4 (walkower)
Tiago Apolonia (Portugalia) – Marek Badowski 4:1 (11:8, 11:6, 11:4, 8:11, 11:9)

gr. 12:
Patryk Zatówka – Vasily Lakeev (Rosja) 4:1 (11:9, 11:3, 9:11, 12:10, 11:7)
Soumyajit Ghosh (Indie) – Patryk Zatówka 4:0 (11:9, 13:11, 11:6, 11:7)

gr. 14:
Jakub Dyjas – Ashley Robinson (Irlandia) 4:0 (11:3, 11:7, 11:6, 11:6)
Jakub Dyjas – Adam Szudi (Wegry) 4:0 (11:2, 11:7, 11:7, 11:5)

gr. 24:
Daniel Gonzalez (Portoryko) – Tomasz Kotowski 3:4 (10:12, 11:8, 11:6, 10:12, 8:11, 11:2, 11:13)
Joao Geraldo (Portugalia) – Tomasz Kotowski 4:0 (16:14, 11:6, 11:4, 11:4)

Wyniki repasaży:

kobiety:

1. runda:
Li Qian – wolny los
Lin Ye (Singapur) – Katarzyna Grzybowska-Franc 4:0 (11:6, 11:4, 11:8, 11:7)
Natalia Partyka – wolny los

2. runda:
Li Qian – Giorgina Piccolin (Włochy) 4:0 (11:3, 11:3, 11:8, 11:3)
Natalia Partyka – Lin Chia-Chih (Tajwan) 4:3 (11:6, 9:11, 11:6, 11:7, 12:14, 15:17, 11:9)

mężczyźni:

1. runda:
Jakub Dyjas – Alexandre Robinot (Francja) 4:3 (6:11, 11:4, 14:12, 7:11, 7:11, 12:10, 11:9)

2. runda:
Jakub Dyjas – Kirill Gerassimenko (Kazachstan) 3:4 (11:4, 6:11, 5:11, 5:11, 11:9, 11:2, 5:11)

X