BO: Dwa medale “Wandżiego” w Mińsku!

Daniel Górak i Wang Zeng Yi wygrali zawody deblowe ITTF Challenge Belgosstrakh Belarus Open. W singlu Wandżi zdobył srebrny medal. Łącznie na podium w Mińsku stanęło 5 reprezentantów Polski.

Niedziela rozpoczęła się od półfinałowej wygranej Wandżiego z Rosjaninem Grigory Vlasovem 4:1 (4,10,-7,8,2) w półfinale singla. To oznaczało, że urodzony w Chinach reprezentant Polski będzie miał szansę na 2 tytuły.

Pierwszą szansę wykorzystał w deblu, bowiem z Danielem Górakiem pokonali w finale Japończyków Yuto Kizukuri, Masaki Takami 3:0.

W finale singla Wang Zeng Yi musiał uznać wyższość znakomitego Białorusina Vladimira Samsonova, z którym przegrał 2:4. Wandżi przegrywał 0:2, ale wygrał dwa kolejne sety i doprowadził do remisu. W piątym przegrywał już 0:5 i niestety przegrał tego seta do 5, podobnie jak ostatniego.

Wcześniej Vladimir Samsonov pokonał też m.in. innych zawodników z LOTTO Superligi, z drużyny z Rzeszowa Tomasza Lewandowskiego i Sun Chia-Hung z Tajwanu.

Brązowe medale w deblu wywalczyły Natalia Bajor i Katarzyna Grzybowska-Franc oraz Klaudia Kusińska grająca z Daną Cechovą (Czechy).

źródło: pzts.pl