Belarus Open: Lewandowski zagra z Samsonovem

Były indywidualny mistrz Polski seniorów w grze pojedynczej z 2016 roku – Tomasz Lewandowski zmierzy się z Vladimirem Samsonovem w drugiej rundzie turnieju głównego Belgosstrakh Belarus Open w tenisie stołowym. Impreza rozgrywana jest w Mińsku.

Oprócz Lewandowskiego drugiej rundy awansowali także Wang Zeng Yi, Daniel Górak, Robert Floras i Katarzyna Grzybowska-Franc.

Wyniki 1. rundy turnieju głównego:

kobiety:
Saki Shibata (Japonia) – Klaudia Kusińska 4:1 (8, 8, 6, -10, 10)
Daria Trigolos (Białoruś) – Katarzyna Grzybowska-Franc 0:4 (-4, -8, -3, -4)
Maria Dolgikh (Rosja) – Natalia Bajor 4:0 (2, 8, 11, 9)

mężczyźni:
Tomasz Lewandowski – Aliaksandr Khanin (Białoruś) 4:1 (8, 9, 8, -9, 2)
Sun Chia-Hung (Tajwan) – Tomasz Kotowski 4:2 (-8, 6, -11, 8, 7, 6)
Wang Zeng Yi – Artur Abusev (Rosja) 4:0 (5, 4, 4, 6)
Enzo Angles (Francja) – Marek Badowski 4:3 (-4, 8, 11, 5, -8, -8, 5)
Lev Katsman (Rosja) – Daniel Górak 1:4 (-1, -9, -5, 11, -3)
Julien Indeherberg (Belgia) – Robert Floras 0:4 (walkower)
Kamil Nalepa – Antoine Hachard (Francja) 1:4 (6, -8, -5, -14, -9)
Filipe Olivares (Chile) – Patryk Zatówka

Wyniki fazy eliminacyjnej:

kobiety:

grupa 3:
Klaudia Kusińska – Hanna Patseyeva (Białoruś) 4:1 (4, -6, 2, 7, 9)
Klaudia Kusińska – Karin Adamkova (Czechy) 4:3 (9, -8, -8, 8, 7, -5, 11)

grupa 10:
Natalia Bajor – Nataliya Aleksyeyenko (Ukraina) 4:0 (9, 9, 8, 9)
Natalia Bajor – Marharyta Baltushite (Białoruś) 4:2 (5, -9, 8, -6, 8, 10)
Natalia Bajor – Anastasia Kolish (Rosja) 4:1 (7, 8, 9, -8, 7)

mężczyźni:

grupa 1:
Robert Floras – Yanapong Panagitgun (Tajlandia) 4:0 (5, 5, 8, 6)
Robert Floras – Abdullah Yigenler (Turcja) 4:1 (7, 6, -9, 8, 7)
Robert Floras – Illia Barbolin (Białoruś) 4:1 (-13, 7, 7, 8, 6)

grupa 4:
Guillermo Martinez (Hiszpania) – Patryk Chojnowski 2:4 (-6, 13, -7, -6, 9, -5)
Sun Chia-Hung (Tajwan) – Patryk Chojnowski 4:1 (1, 7, -9, 6, 10)
Maksim Kiselev (Rosja) – Patryk Chojnowski 3:4 (-9, -7, 6, -6, 6, 11, -7)

grupa 8:
Eric Jouti (Brazylia) – Kamil Nalepa 4:0 (1, 4, 3, 4)
Kamil Nalepa – Dmitry Foreitorov (Białoruś) 4:1 (7, 9, -8, 6, 2)
Jiri Martinko (Czechy) – Kamil Nalepa 0:4 (-7, -4, -5, -11)

grupa 9:
Tomas Kotowski – Aliaksandr Vanahel (Białoruś) 4:0 (3, 6, 2, 8)
Kirill Popov (Bułgaria) – Tomasz Kotowski 4:3 (-9, 8, 6, -5, -5, 7, 7)
Tomasz Kotowski – Amin Ahmadian (Iran) 4:3 (-10, 8, -9, 8, 6, -3, 6)

grupa 12:
Konstantin Chernov (Rosja) – Artur Grela 4:0 (10, 8, 9, 8)
Artur Grela – Naoya Onishi (Japonia) 0:4 (-10, -9, -9, -8)
Gleb Shamruk (Białoruś) – Artur Grela 2:4 (-5, -9, 2, -6, 7, -8)

grupa 18:
Patryk Zatówka – Ilia Kortchinski (Białoruś) 4:1 (6, -9, 1, 8, 7)
Patryk Zatówka – Sarthak Gandhi (Indie) 4:2 (9, -11, -9, 6, 6, 5)
Patryk Zatówka – Oleksandr Tymofieiev (Ukraina) 4:1 (7, 9, -5, 9, 6)

grupa 21:
Marek Badowski – Valentin Henin (Białoruś) 4:0 (8, 7, 4, 4)
Marek Badowski – Ibrahim Gunduz (Turcja) 2:4 (-8, 7, -10, -6, 6, -9)
Marek Badowski – Sougata Sarkar (Indie) 4:0 (7, 6, 3, 3)

grupa 22:
Tomasz Lewandowski – Bohdan Sinkevych (Ukraina) 4:0 (6, 7, 8, 5)
Tomasz Lewandowski – Sergei Bratchenko (Rosja) 4:0 (walkower)
Tomasz Lewandowski – Yuta Tanaka (Japonia) 4:1 (-4, 9, 7, 13, 7)

X