Tomokazu Harimoto i Mima Ito mistrzami Japonii

14-letni Tomokazu Harimoto i 17-letnia Mima Ito zdobyli złote medale w mistrzostwach Japonii seniorów w grze pojedynczej. Nastoletni Harimoto został także mistrzem Kraju Kwitnącej Wiśni w kategorii juniorów.

Ćwierćfinalista ostatnich mistrzostw świata seniorów w grze pojedynczej w pojedynku finałowym wygrał z Junem Mizutanim 4:2 (11:9, 11:5, 8:11, 11:2, 6:11, 11:5). Na najniższym stopniu podium start w tegorocznym czempionacie zakończyli Kenta Matsudaira, który w polskiej lidze broni barw Dekorglassu Działdowo, oraz Masataka Morizono.

Mistrzynią Japonii seniorek w grze pojedynczej została Mima Ito. Piąta zawodniczka rankingu światowego w finale ograła Miu Hirano 4:1 (11:7, 11:9, 11:2, 5:11, 11:6). Brązowe medale przypadły w udziale Kazumi Ishikawie i Nagao Takako.

Mistrzostwa Japonii trwały siedem dni, a wzięło w nich udział ponad tysiąc zawodników!

źródło: japantabletennis.com