ME U21: Trzy medale Polaków w Mińsku!

Trzy medale wywalczyli reprezentanci Polski w zakończonych w niedzielę w Mińsku mistrzostwach Europy do lat 21. W stolicy Białorusi brązowy medal w grze pojedynczej oraz złoty w grze podwójnej wywalczyła Natalia Bajor. Na podium stanęli także Patryk Zatówka i Marek Badowski, który zostali wicemistrzami Europy w grze podwójnej.

Znakomicie w Mińsku zaprezentowała się także Anna Węgrzyn. Juniorka wrocławskiego KU AZS UE dotarła do ćwierćfinału gry pojedynczej, w którym minimalnie uległa Rosjance Anastasii Kolish 3:4.

Wyniki drugiego etapu grupowego:

mężczyźni:

gr. B:
Darko Jorgic (Słowenia) – Tomasz Kotowski 4:3 (7:11, 11:2, 11:4, 11:5, 5:11, 8:11, 11:5)
Tomasz Kotowski – Stanislav Kucera (Czechy) 2:4 (8:11, 6:11, 11:5, 10:12, 11:2, 6:11)
Dennis Klein (Niemcy) – Tomasz Kotowski 4:1 (12:10, 11:3, 11:4, 6:11, 11:7)

gr. G:
Patryk Zatówka – Abdullah Yigenler (Turcja) 4:2 (12:10, 7:11, 1:11, 12:10, 11:5, 11:6)
Patryk Zatówka – Tobias Hippler (Niemcy) 4:1 (5:11, 11:9, 11:4, 11:7, 11:6)
Patryk Zatówka – Maciej Kołodziejczyk (Austria) 4:2 (7:11, 11:9, 11:7, 8:11, 11:7, 13:11)

gr. H:
Anders Lind (Dania) – Marek Badowski 4:3 (11:8, 9:11, 7:11, 11:5, 5:11, 11:9, 11:9)
Konstantinos Angelakis (Grecja) – Marek Badowski 2:4 (6:11, 11:7, 11:9, 5:11, 6:11, 8:11)
Rares Sipos (Rumunia) – Marek Badowski 4:3 (11:3, 7:11, 11:9, 11:7, 8:11, 8:11, 11:8)

kobiety:

gr. A:
Rebekka Carlsen (Norwegia) – Julia Ślązak 1:4 (11:4, 9:11, 8:11, 6:11, 9:11)
Ozge Yilmaz (Turcja) – Julia Ślązak 4:3 (8:11, 13:11, 7:11, 7:11, 11:9, 14:12, 11:9)
Wan Yuan (Niemcy) – Julia Ślązak 4:3 (11:13, 10:12, 5:11, 11:2, 11:5, 11:8, 11:6)

gr. F:
Luisa Lung (Belgia) – Anna Węgrzyn 0:4 (4:11, 7:11, 9:11, 9:11)
Ana Tofant (Słowenia) – Anna Węgrzyn 0:4 (12:14, 7:11, 3:11, 2:11)
Solomiya Brateyko (Ukraina) – Anna Węgrzyn 1:4 (6:11, 5:11, 4:11, 11:8, 6:11)

gr. G:
Natalia Bajor – Filippa Bergand (Szwecja) 4:1 (14:12, 11:7, 14:12, 8:11, 11:9)
Natalia Bajor – Marketa Sevcikova (Czechy) 4:1 (11:6, 11:5, 7:11, 11:9, 12:10)
Natalia Bajor – Simay Kulakceken (Turcja) 4:1 (11:4, 11:13, 13:11, 11:6, 11:7)

Wyniki turnieju gry pojedynczej:

faza pucharowa:

1/8 finału:

mężczyźni:
Ioannis Sgouropoulos (Grecja) – Patryk Zatówka 4:0 (15:13, 12:10, 11:9, 11:6)
Marek Badowski – Darko Jorgic (Słowenia) 1:4 (11:7, 6:11, 7:11, 6:11, 6:11)

kobiety:
Anna Węgrzyn – Marketa Sevcikova (Czechy) 4:2 (10:12, 11:6, 6:11, 11:5, 11:7, 11:6)
Andreea Dragoman (Rumunia) – Natalia Bajor 1:4 (6:11, 11:13, 13:11, 4:11, 9:11)

1/4 finału:

kobiety:
Anna Węgrzyn – Anastasia Kolish (Rosja) 3:4 (9:11, 5:11, 10:12, 11:4, 11:8, 11:6, 8:11)
Ozge Yilmaz (Turcja) – Natalia Bajor 2:4 (6:11, 7:11, 7:11, 16:14, 14:12, 7:11)

półfinały:

kobiety:
Natalia Bajor – Valeria Shcherbatykh (Rosja) 2:4 (6:11, 9:11, 9:11, 11:9, 11:3, 14:16)

X