Kulpa i Grzybowska-Franc wygrali III GP Polski seniorów

Katarzyna Grzybowska-Franc (SKTS Sochaczew) i Konrad Kulpa (Energa Toruń) zostali triumfatorami III Grand Prix Polski seniorów w tenisie stołowym. Rozegrany w Łomży turniej był ostatnią eliminacją przed zaplanowanymi na pierwszy weekend marca mistrzostwami Polski seniorów w Raszkowie.

W finale podlaskich zawodów, Grzybowska-Franc pokonała Klaudię Kusińską 4:0 (11:8, 11:3, 11:7, 11:7). Na najniższym stopniu podium start w III GP Polski seniorek zakończyły Marta Smętek i Paulina Krzysiek.

Rywalizację wśród mężczyzn zdominował Konrad Kulpa. Gracz lidera 1. ligi grupy północnej w meczu finałowym wygrał z byłym mistrzem Polski seniorów w grze pojedynczej – Tomaszem Lewandowskim 4:3 (11:8, 3:11, 7:11, 11:5, 8:11, 11:9, 11:9). Pozostałe miejsca na podium zajęli gracze młodego pokolenia – Tomasz Kotowski i Patryk Zatówka.