Kenta Matsudaira i Miyu Kato wygrali japońskie kwalifikacje do MŚ!

Kenta Matsudaira i Miyu Kato wygrali japońskie kwalifikacje do przyszłorocznych mistrzostw świata w tenisie stołowym. Turniej eliminacyjny zakończył się w niedzielę Hiroszimie.

Japończycy, podobnie jak Chińczycy, postanowili zorganizować wewnętrzne kwalifikacje, które wyłonioną kadrę na mistrzostwa świata. Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju trener reprezentacji mężczyzn zdecydował, że pewni wyjazdu do Düsseldorfu są Jun Mizutani i Koki Niwa. W kwalifikacjach nie wystartowały także Ai Fukuhara, Mima Ito, Kasumi Ishikawa i Sayaka Hirano. Wiele wskazuje na to, że te zawodniczki także mogą być pewne udziału w mistrzostwach świata w 2017 roku.

Turniej eliminacyjny w kategorii mężczyzn wygrał Kenta Matsudaira, który w pojedynku finałowym pokonał Yuyę Oshimę 4:3. Miyu Kato w finale kobiet bez straty seta ograła Misaki Morizono.

Wyniki:

kobiety:

ćwierćfinały:
Yui Hamamoto – Sakura Mori 4:3 (9:11, 7:11, 11:6, 5:11, 11:6, 13:11, 11:7)
Misaki Morizono – Yuka Ishigaki 4:0 (11:8, 11:8, 11:7, 11:7)
Marina Matsuzawa – Saki Shibata 3:4 (8:11, 11:9, 11:7, 5:11, 11:4, 10:12, 5:11)
Miyu Kato – Hina Hayata 4:1 (11:7, 11:6, 3:11, 11:6, 13:11)

półfinały:
Yui Hamamoto – Misaki Morizono 1:4 (6:11, 11:9, 10:12, 6:11, 9:11)
Saki shibata – Miyu Kato 2:4 (12:10, 8:11, 11:7, 10:12, 6:11, 9:11)

finał:
Misaki Morizono – Miyu Kato 0:4 (8:11, 4:11, 9:11, 6:11)

mężczyźni:

Tomoya Fujimura – Tomokazu Harimoto 1:4 (8:11, 3:11, 9:11, 11:8, 6:11)
Yuya Oshima – Yuto Muramatsu 4:0 (11:6, 11:8, 11:3, 11:7)
Masataka Morizono – Kaii Yoshida 2:4 (6:11, 9:11, 11:7, 11:8, 2:11, 9:11)
Kenta Matsudaira – Maharu Yoshimura 4:3 (11:7, 6:11, 11:8, 11:6, 6:11, 6:11, 11:7)