Paraolimpiada: Chojnowski i Siemieniecka ze srebrnymi medalami!

Patryk Chojnowski wywalczył srebrny medal podczas igrzysk paraolimpijskich w klasie 10 w Rio de Janeiro! Polak w finale po dramatycznym spotkaniu uległ Chińczykowi Ge Yangowi, które pokonał cztery lata temu w Londynie.

Chojnowski, który w Brazylii bronił tytułu, tym razem musiał się zadowolić srebrnym medalem. W finale minimalnie lepszy okazał sie zawodnik z Chin, który pokonał Polaka 3:2 (5:11, 11:8, 8:11, 11:8, 16:14). Ze srebrnym medalem z Rio de Janeiro wyjedzie także Krystyna Siemieniecka, która w finale kategorii 11 uległa Natalii Kosminie z Ukrainy 0:3 (7:11, 6:11, 5:11).

Dziś Polacy będą mieli aż cztery szanse medale. W meczach o brązowe medale zagrają Karolina Pęk i Piotr Grudzień, a w pojedynkach finałowych zagrają Natalia Partyka i Rafał Czuper.