Grali w całej Europie. Boll najlepszy w Niemczech

Pierwszy weekend marca niemal w całej Europie upłynął na rozgrywaniu krajowych mistrzostw w tenisie stołowym. W Polsce po 5 złote medali sięgnęli Li Qian i Daniel Górak. W Niemczech 11 tytuł zdobył Timo Boll. Na Białorusi wygrał 18-letni Aliaksandr Khanin (Dojlidy Białystok).

85 Indywidualne Mistrzostwa Polski rozgrywane były pod dyktando faworytów, choć nie zabrakło niespodzianek, a jedną z nich sprawił Marek Badowski (Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz), który w półfinale wygrał z brązowym medalistą Mistrzostw Europy Jakubem Dyjasem (Energa-Manekin Toruń). W finale Marek Badowski stoczył bardzo zacięty pojedynek z Danielem Górakiem (Dartom Bogoria Grodzisk Maz.).

Brązowe medale dla Kuby Dyjasa grającego na co dzień w niemieckim Ochsenhausen oraz Wanga Zeng Yi (Dojlidy Białystok). Wśród kobiet w grze o złoto Li Qian (Siarka-ZOT Tarnobrzeg) pokonała po świetnym meczu Katarzynę Grzybowską-Franc (SKTS Sochaczew), a brązowe krążki wywalczyły Roksana Załomska (AZS AJD Częstochowa) i Natalia Partyka (niestowarzyszona), czeskiego Hodonina.

W Niemczech, Austrii i Szwecji wygrywali zawodnicy Borussii Düsseldorf. 11 złoto w singlu dla Timo Bolla. W półfinale niemieckich zawodów w Bambergu wygrał z Ricardo Waltherem 4:1, a w finale z Ruwenem Filusem 4:0. W Austrii Stefan Fegerl w decydującym meczu pokonał Dominique Plattnera 4:2, a w 1/2 finału Christiana Friedricha 4:1.

Ciekawy przebieg miał szwedzki turniej w Halmstad, czyli mieście Joergena Perssona. Anton Källberg, z którym świetnie radzą sobie ostatnio Polacy, w finale wygrał 4:3 z Pärem Gerellem. Drugi zawodnik Borussii Kristian Karlsson zajął 3 miejsce.

We Francji zwyciężył Mistrz Europy Emmanuel Lebesson, a 2 miejsce zajął Alexandre Robinot.

Na Białorusi dominowali zawodnicy Dojlid Białystok – w finale singla Aliaksandr Khanin pokonał kolegę klubowego z Dojlid Białystok Pavla Platonova 4:3. Pavel Platonov ponadto został mistrzem Białorusi w deblu z Iliją Barbolinem, a Aliaksandr Khanin w mikście z Darią Trigolos z GLKS Nadarzyn.

W Czechach brąz w singlu wywalczył Pavel Sirucek (Energa-Manekin Toruń). W półfinale przegrał z późniejszym mistrzem Frantiskiem Plackiem 1:4.
źródło: pzts.pl