Fan Zhendong i Liu Shiwen awansowali na MŚ w Duesseldorfie!

Fan Zhendong i Liu Shiwen wygrali pierwszą cześć trzeciego etapu chińskich eliminacji do mistrzostw świata w tenisie stołowym. Oznacza to, że zarówno Fan jak i Liu zapewnili sobie udział w turnieju w Duesseldorfie.

Fan Zhendong (9 zwycięstw, 2 porażki) w końcowej klasyfikacji wyprzedził Ma Longa (9 zwycięstw, 2 porażki), Lin Gaoyuana (8 zwycięstw, 3 porażki), Xu Xina (8 zwycięstw, 3 porażki) i Lianga Jingkuna (6 zwycięstw, 5 porażek). Na ostatnim, dwunastym miejscu został sklasyfikowany dwukrotny mistrz świata w grze pojedynczej – Zhang Jike. Trzeba jednak podkreślić, że były złoty medalista igrzysk olimpijskich z Londynu przez cały turniej zmagał się z kontuzją, która od połowy zmagań wykluczyła go całkowicie z rywalizacji.

Wśród kobiet pierwsze miejsce przypadło w udziale Liu Shiwen, która jako jedyna zapisała przy swoim nazwisku komplet zwycięstw. Na drugim miejscu uplasowała się Ding Ning (9 zwycięstw, 2 porażki), na trzecim Chen Meng (6 zwycięstw, 5 porażek), a na czwatym Feng Yalan (6 zwycięstw, 5 porażek).

Do rozdania pozostało jeszcze osiem biletów (cztery mężczyzn, cztery kobiet) do Duesseldorfu. Szansa na wywalczenie kolejnych kwalifikacji od czwartku. Tym razem zawodnicy rywalizować będą w czteroosbowych grupach.

X