El DME: Polacy grają z Czechami w Białymstoku o awans

We wtorek (18 kwietnia), w Białymstoku dojdzie do tenisowego święta – meczu reprezentacji Polski i Czech. Tego nie można przegapić.


To nie będzie towarzyska potyczka, tylko starcie o być albo nie być na wrześniowych Drużynowych Mistrzostwach Europy w Luksemburgu. Pierwsze spotkanie barażowe w Czechach zakończyło się wygraną Polaków 3:2.

– Mamy małą zaliczkę, ale nic nie jest jasne. Nasza przewaga to tylko jeden set, a więc w praktyce u siebie i tak musimy zwyciężyć – mówi zawodnik naszej reprezentacji i kapitan Dojlid – Wang Zeng Yi. „Wandżi” 11 kwietnia w Czechach zdobył punkt, pokonując 3:1 Tomasa Polansky’ego i przegrywając 0:3 z Lubomirem Jancarikiem.

– Przeczuwam, że rywale zmienią w rewanżu skład. Polansky, który oprócz mnie przegrał też z Kubą Dyjasem, raczej nie zagra, a możliwy jest występ Jiriego Vrablika – uważa Wandżi.

Kapitan Dojlid jest ostatnio w rewelacyjnej formie, bo w Lotto Superlidze wygrał sześć pojedynków z rzędu i awansował na drugie miejsce rankingu indywidualnego. – Cieszę się szczególnie ze zwycięstw w piątkowym meczu z Toruniem, bo ostatnie dni były wyczerpujące i czułem się mocno zmęczony. Ale dałem z siebie wszystko itak samo będzie we wtorek. Podobnie do tego podejdą pozostali zawodnicy z naszej kadry. Musimy wygrać – mówi Wandżi.

Siły obu drużyn są wyrównane, a Czesi przyjadą z wielką chęcią zrewanżowania się naszej reprezentacji, prowadzonej przez Tomasza Krzeszewskiego. Nie będzie zatem lekko, ale biało-czerwoni mają pewną psychologiczną przewagę. Dają im ją wygrana na wyjeździe i atut własnej hali.

– W Czechach na mecz przyszło kilkaset osób, które mocno dopingowały gospodarzy. Jestem jednak przekonany, że u nas kibiców będzie jeszcze więcej i wsparcie dla nas też będzie większe. Już teraz zapraszam wszystykich i wierzę, że razem będziemy świętować nasz awans – kończy zawodnik reprezentacji Polski i Dojlid.

Mecz Polska – Czechy odbędzie się 18 kwietnia, w hali ZSRol. przy ul. Suchowolca. Początek o godz. 17.30. Wstęp wolny.

źródło: uksdojlidy.pl

One thought on “El DME: Polacy grają z Czechami w Białymstoku o awans

  • 18/04/2017 at 12:48 pm
    Permalink

    To zdjęcie to chyba nie z tego meczu tylko sprzed 5 lat.

Comments are closed.

X