Tylko u nas! Sprawdź wyniki Polaków w ligach zagranicznych!

 Tylko u nas! Sprawdź wyniki Polaków w ligach zagranicznych!

W sezonie 2017/2018 wielu naszych rodaków występuje w zagranicznych ligach. Specjalnie dla czytelników portalu e-pingpong.pl sprawdziliśmy, jak biało-czerwoni radzą sobie”na obczyźnie”.

Niemcy (Jakub Dyjas, Marta Gołota, Monika Pietkiewicz, Aneta Olendzka)
Od kilki sezonów jedną z wiodących postaci w niemieckiej Bundeslidze mężczyzn jest Jakub Dyjas. W tym sezonie zawodnik TTF Liebherr Ochsenhausen rozegrał osiem pojedynków. W trzech przypadkach Polak odchodził od stołu w roli triumfatora (zwycięstwa nad Samuelem Walkerem 3:1, Darko Jorgicem 3:2 i Steffenem Mengelem 3:2). Po dziesięciu kolejkach drużyna brązowego medalisty mistrzostw Europy w grze pojedynczej zajmuje czwarte miejsce. Do liderującej – Borussii Duesseldorf ekipa Polaka traci sześć punktów.

W Bundeslidze kobiet w sezonie 2017/2018 występuje Marta Gołota. Polka reprezentuje barwy ostatniego klubu na półmetku rozgrywek – TTK Anröchte. Drużyna Polki w sześciu spotkaniach zanotowała dwa remisy i doznała czterech porażek. Bilans Gołoty to dwa zwycięstwa i dziesięć porażek.

Jedną z czołowych zawodniczek w 2. Bundeslidze kobiet jest Monika Pietkiewicz. Była już tenisistka stołowa Polmleku Lidzbark Warmiński w wakacyjnej przerwie parafowała umowę z TSV 1909 Langstadt. Nowa drużyna Polki po pierwszej rundzie zajmuje trzecie miejsce w tabeli i ma tylko dwa “oczka” straty do liderującej ekipy TSV Schwabhausen. W rankingu najlepiej punktujących zawodniczek ligi Monika Pietkiewicz z bilansem 10 zwycięstw i sześciu porażek zajmuje ósme miejsce. W tej samej klasie rozgrywkowej występuje także druga z Polek – Aneta Olendzka. Tenisistka stołowa TTC 1946 Weinheim e.V. wygrała w tym sezonie siedem z czternastu pojedynków.

Francja (Jakub Kosowski)
Barwy francuskiego Caen TTC w Pro B (odpowiednik polskiej 1. ligi) reprezentuje w tym sezonie Jakub Kosowski. W dziesięciozespołowych rozgrywkach ekipa byłego mistrza Polski seniorów w grze pojedynczej z Zawiercia po ośmiu kolejkach zajmuje szóste miejsce. Drużyna Caen wygrała cztery spotkania i doznała czterech porażek. Ze zmiennym szczęściem we Francji radzi sobie Kosowski, który triumfował w czterech z ośmiu starć w Pro B. Warto jednak zauważyć, że w ostatnim czasie Polak jest dobrze dysponowany, o czym świadczyć mogą trzy triumfy z rzędu (ostatni pojedynek w lidze Kosowski przegrał 5. listopada).

Szwajcaria (Weronika Walna)
Osiem zwycięstw i tylko jedna porażka – to bilans Weroniki Walnej w szwajcarskiej ekstraklasie kobiet. Przedstawicielka Rapid Luzern na półmetku zmagań zajmuje trzecie miejsce w rankingu najlepszych zawodniczek rozgrywek. W tej klasyfikacji była tenisistka stołowa AZS AJD Częstochowa ustępuje tylko miejsca Szilvie Kahn i Nikoli Gallerachovej. W ligowej tabeli drużyna Walnej z kompletem punktów zajmuje pierwsze miejsce.

Czechy (Natalia Partyka)
Nie ma mocnych w tym sezonie w czeskiej ekstraklasie na Natalię Partykę. Zawodniczka uczestnika fazy grupowej Ligi Mistrzyń – SKST Mart Hodonín – Stavoimpex nie zaznała jeszcze goryczy porażki. Mistrzyni paraolimpijska rozegrała dwanaście pojedynków i wszystkie rozstrzygnęła na swoją korzyść. Najwięcej problemów Polce sprawiły Dana Cechova i Kristyna Stefcova, jednak ostatecznie Czeski uległy reprezentantce naszego kraju po tie breakach. Broniący tytułu SKST Mart Hodonín – Stavoimpex jest zdecydowanym liderem czeskich rozgrywek.

Dania (Jakub Dorociński, Adam Duch)
Barwy lidera duńskiej 1. ligi – Brønderslev bronią w sezonie Jakub Dyjas i Adam Duch. Polacy na zapleczu duńskiej ekstraklasy radzą sobie znakomicie i są wyróżniającymi się postaciami. Duch z dorobkiem 11 zwycięstw w 15 meczach jest liderem rankingu najlepiej punktujących graczy na 1-ligowym froncie. Piątą pozycję w tej samej klasyfikacji zajmuje Dorociński, który wygrał dziewięć meczów i zanotował trzy porażki.

Belgia (Filip Szymański)
Coraz silniejsza z roku na rok staje się belgijska Super Division. W tym sezonie na starty w tamtejszej ekstraklasie zdecydował się Filip Szymański. Polak zdobywa punkty dla TTC Century 21 Virton, z którym na półmetku zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Podczas swojej belgijskiej przygody były mistrz Polski seniorów w grze mieszanej w parze z Monika Pietkiewicz pokonał m.in. legendę belgijskiego tenisa stołowego – Jeana Michela Saive.

Digiqole ad

Redakcja

3 Comments

  • A gdzie Darek Kiełb jego bilans w 1 lidze Słowacji to 28 zwycięztw i 1 porażka i jego drużyna lideruje w 1 lidze Słowackiej i pewny awans do superligi Słowacji

  • hihihihi bledne info ze tylko jedn polka w szwajcari.jedna porazka weroniki byla wlasnie z polka hihihiihihihi

  • A i dziękuje bardzo za pamięć Polacy ! We Francji gra również Honorata Olczak, Anna Smykowska- Charmot, Daria Dzierbicka i Maciej Kotarski. Przy czym Anna Smykowska- Charmot oraz Honorata Olczak grają również w Szwajcarii. Na dodatek dodam ze JEDYNA porażka Walnej w lidze szwajcarskiej to porażka z Anna Smykowska! Życzę Szczęśliwego Nowego Roku i dokładniejszej wiedzy w zbliżającym się roku 2018. Une bonne Annee 2018!

Comments are closed.

X