LOTTO Superliga: Komplet Góraka

Dwa punkty Daniela Góraka zapewniły Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki wyjazdowe zwycięstwo nad Morlinami Ostróda 3:2 w piątkowym meczu LOTTO Superligi. Po 19. kolejkach podopieczni Tomasza Redzimskiego zajmują trzecie miejsce w tabeli i do liderującego Dekorglassu Działdowo tracą cztery „oczka”.

Po 19. kolejce ostatnie miejsce w ligowej tabeli opuściła Energa-Manekin Toruń. Drużyna z Grodu Mikołaja Kopernika wygrała w Białymstoku z Dojlidami 3:2, jednak sytuacja drużyny Cazuo Matsumoto jest nadal bardzo trudna i tylko olbrzymie szczęście może sprawić, że torunianie utrzymają się w LOTTO Superlidze.

Wyniki piątkowych spotkań:

3S Polonia Bytom – Unia AZS AWFiS Gdańsk 1:3
Robert Floras – Wang Yan 1:3 (7:11, 11:5, 7:11, 10:12)
Paweł Chmiel – Kaii Konishi 0:3 (6:11, 5:11, 5:11)
Tomas Konecny – Patryk Zatówka 3:1 (11:9, 9:11, 11:8, 11:5)
Robert Floras – Kaii Konishi 1:2 (10:12, 11:9, 2:11)

Dojlidy Białystok – Energa-Manekin Toruń 2:3
Wang Zeng Yi – Pavel Sirucek 3:1 (4:11, 11:7, 11:8, 11:4)
Aliaksandr Khanin – Cazuo Matsumoto 1:3 (5:11, 4:11, 11:4, 3:11)
Pavel Platonov – Tomasz Kotowski 1:3 (9:11, 9:11, 11:7, 7:11)
Wang Zeng Yi – Cazuo Matsumoto 2:1 (10:12, 11:8, 11:9)
Aliaksandr Khanin – Pavel Sirucek 0:2 (8:11, 8:11)

Palmiarnia Zielona Góra – Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 1:3
Miroslav Horejsi – Donghoon Kang 3:2 (11:9, 6:11, 4:11, 11:9, 11:3)
Lucjan Błaszczyk – Marek Badowski 0:3 (7:11, 9:11, 5:11)
Kamil Nalepa – Andrew Baggaley 1:3 (11:7, 5:11, 6:11, 7:11)
Miroslav Horejsi – Marek Badowski 1:2 (13:11, 8:11, 3:11)

Fibrain G2 AZS Politechnika Rzeszów – Kolping Frac Jarosław 2:3
Vasily Lakeev – Gustavo Tsuboi 3:1 (11:9, 11:8, 10:12, 11:7)
Tomasz Lewandowski – Dmitrij Prokopcov 2:3 (11:7, 9:11, 11:8, 5:11, 7:11)
Dawid Pelczar – Jakub Kosowski 0:3 (6:11, 5:11, 5:11)
Vasily Lakeev – Dmitrij Prokopcov 2:1 (5:11, 11:8, 13:11)
Tomasz Lewandowski – Gusatvo Tsuboi 1:2 (5:11, 13:11, 7:11)

Morliny Ostróda – Dartom Bogoria Grodzisk Maz. 2:3
Mikhail Paikov – Daniel Górak 1:3 (11:7, 4:11, 6:11, 10:12)
Robin Devos – Masaki Yoshida 3:2 (11:7, 11:3, 7:11, 9:11, 11:8)
Bartosz Such – Panagiotis Gionis 0:3 (7:11, 6:11, 8:11)
Mikhail Paikov – Masaki Yoshida 2:1 (11:8, 9:11, 12:10)
Robin Devos – Daniel Górak 1:2 (11:9, 9:11, 4:11)

X