LOTTO Superliga: Dekorglass nowym liderem!

Zwycięstwa nad Spójnią Warszawa 3:0 i Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz także 3:0 sprawiły, że Dekorglass Działdowo został nowym liderem LOTTO Superligi. Finalista Pucharu ETTU drugi w tabeli Kolping Frac Jarosław wyprzedza o jedno „oczko”.

Warto jednak zauważyć, że działdowianie rozegrali jedno spotkanie więcej od ekipy prowadzonej przez Kamila Dziukiewicza.

Wyniki weekendowych spotkań:

Dekorglass Działdowo – Spójnia Warszawa 3:0
FERTIKOWSKI Paweł – CHODORSKI Piotr 3:0 (12:10, 11:7, 11:6)
WANG Yang – CHOJNOWSKI Patryk 3:1 (4:11, 11:1, 11:7, 11:5)
VRABLIK Jiri – STĘPIEŃ Krzysztof 3:0 (11:1, 11:2, 11:1)

Dojlidy Wschodzący Białystok – Unia AZS AWFiS Gdańsk 3:1
ZENG YI Wang – ZIHAO Geng 3:1 (12:14, 11:8, 11:7, 11:8)
LI Yongyin – PAIKOV Mikhail 3:2 (11:5, 9:11, 11:8, 11:13, 11:5)
PLATONOV Pavel – BADOWSKI Marek 2:3 (15:13, 11:9, 9:11, 3:11, 4:11)
ZENG YI Wang – PAIKOV Mikhail 2:0 (11:5, 11:7)

Dekorglass Działdowo – Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:0
ZHANG Chao – BUROV Viacheslav 3:1 (9:11; 11:7; 11:7; 11:9)
WANG Yang – CAI Wei 3:0 (11:6; 12:10; 11:6)
FERTIKOWSKI Paweł – UFNAL Mateusz 3:0 (11:4; 11:6; 11:5)

Warta Kostrzyn – Kolping Frac Jarosław 0:3
KOSZYK Bogusław – HOU Yingchao 0:3 (8:11, 4:11, 3:11)
PEREK Jakub – PUCAR Tomislav 2:3 (12:10, 8:11, 12:10, 7:11, 5:11)
BĄK Daniel – ZATÓWKA Patryk 1:3 (6:11, 3:11, 11:8, 10:12)

Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – Palmiarnia Zielona Góra 3:1
TSUBOI Gustavo – HOREJSI Miroslav 3:0 (11:6, 11:8, 13:11)
LEWANDOWSKI Tomasz – TAKAKIWA Taku 1:3 (7:11, 9:11, 11:5, 4:11)
LAKEEV Vasily – BŁASZCZYK Lucjan 3:2 (4:11, 12:10, 9:11, 11:8, 11:7)
TSUBOI Gustavo – TAKAKIWA Taku 2:1 (4:11, 11:7, 11:7)

Spójnia Warszawa – 3S Polonia Bytom 2:3
CHODORSKI Piotr – CHMIEL Paweł 3:1 (1:11, 14:12, 11:9, 11:6)
STĘPIEŃ Krzysztof – KONECNY Tomas 0:3 (3:11, 3:11, 4:11)
CHOJNOWSKI Patryk – FLORAS Robert 3:1 (6:11, 11:5, 11:8, 11:6)
CHODORSKI Piotr – KONECNY Tomas 0:2 (6:11, 9:11)
STĘPIEŃ Krzysztof – CHMIEL Paweł 0:2 (2:11, 2:11)

Aktualna tabela:
1. KS DEKORGLASS Działdowo 19 41 47:23
2. PKS KOLPING FRAC Jarosław 18 40 48:25
3. FIBRAIN AZS POLITECHNIKA Rzeszów 18 36 45:30
4. DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki 18 36 44:28
5. ZKS PALMIARNIA Zielona Góra 18 27 33:33
6. KS SPÓJNIA Warszawa 19 25 35:42
7. KS UNIA AZS AWFiS Gdańsk 18 25 35:37
8. 3S POLONIA Bytom 18 24 33:41
9. MORLINY Ostróda 18 23 35:41
10. ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz 18 21 31:44
11. DOJLIDY Wschodzący Białystok 18 16 29:45
12. UKS WARTA Kostrzyn nad Odrą 18 13 22:48

źródło: ligi.pzts.pl

X