LM: Komplet Dyjasa. Znamy wszystkich ćwierćfinalistów

Jakub Dyjas wywalczył dwa punkty, a jego Liebherr Ochsenhausen pokonał na wyjeździe SPG Walter Wels 3:1 na zakończenie rywalizacji w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Zespół Polaka zajął ostatecznie drugie miejsce w grupie „C” i awansował do ćwierćfinału Champions League.

W najlepszej „ósemce” znalazły się także Fakel Gazprom Orenburg (Rosja), Sporting Clube de Portugal (Portugalia), FC Saarbrucken (Niemcy), UMMC (Rosja), Stella La Romagne (Francja), Borussia Duesseldorf (Niemcy) i Roskilde Bordtennis BTK61 (Dania).

Z dwóch polskich ekip biorących udział w tegorocznych zmaganiach w Lidze Mistrzów lepiej zaprezentowali się przedstawiciele Dekorglassu Działdowo, którzy rywalizację w grupie „D” zakończyli na trzeciej pozycji i zagrają w ćwierćfinale Pucharu ETTU. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki została sklasyfikowana na ostatnim miejscu w grupie „A” i odpadła z dalszych zmagań.

Wyniki ostatniej kolejki fazy grupowej:

grupa A:

Sporting Clube de Portugal – TTC Fakel Gazprom 3:1
Quadri ARUNA – Denis IVONIN 3:1 (11:6, 3:11, 12:10, 11:3)
Diogo CARVALHO – Alexey LIVENTSOV 1:3 (11:7, 8:11, 19:21, 7:11)
Joao MONTEIRO – Fedor KUZMIN 3:0 (11:6, 11:6, 11:8)
Quadri ARUNA – Alexey LIVENTSOV 3:1 (11:8, 2:11, 11:9, 11:7)

AS Pontoise Cergy – Dartom Bogoria Grodzisk Maz. 3:1
Can Akkuzu – Chuanxi Han 3:0 (11:8, 11:4, 11:7)
Niagol Stoyanov – Pavel Sirucek 3:1 (11:9, 6:11, 11:4, 11:5)
Marcos Freitas – Daniel Górak 0:3 (walkower)
Can Akkuzu – Pavel Sirucek 3:2 (7:11, 11:8, 11:9, 7:11, 12:10)

Tabela:
1. Fakel Gazprom 6 16:5 11
2. Sporting 6 13:9 10
3. Pontoise Cergy 6 8:13 8
4. Dartom Bogoria 6 5:15 7

grupa B:

Eslovs Ai Bordtennis – UMMC 2:3
Truls MOREGARDH – Andrej GACINA 1:3 (8:11, 3:11, 11:8, 3:11)
Robert SVENSSON – Ilya ZHIDKOV 3:0 (11:5, 11:7, 11:9)
Daniel KOSIBA – Maksim KISELEV 0:3 (11:13, 10:12, 7:11)
Truls MOREGARDH – Ilya ZHIDKOV 3:1 (11:2, 13:11, 8:11, 11:2)
Robert SVENSSON – Andrej GACINA 2:3 (11:9, 9:11, 11:7, 8:11, 8:11)

Saarbrucken Tischtennis – Chartres ASTT 3:0
Patrick BAUM – Alexandre ROBINOT 3:2 (5:11, 11:1, 7:11, 11:8, 11:9)
Bojan TOKIĆ – Romain LORRENTZ 3:0 (11:2, 11:5, 11:5)
Tiago APOLONIA – Vincent PICARD 3:0 (11:4, 11:8, 11:6)

Tabela:
1. FC Saarbrucken 6 16:4 11
2. UMMC 6 16:9 11
3. Chartres 6 7:16 8
4. Eslovs 6 8:18 6

grupa C:

SPG Walter Wels – TTF LIEBHERR Ochsenhausen 1:3
Robin DEVOS – Joao GERALDO 3:2 (9:11, 1:11, 11:6, 11:8, 11:1)
Dominique PLATTNER – Jakub DYJAS 1:3 (11:9, 5:11, 5:11, 10:12)
Zsolt PETO – Daniel ZWICKL 1:3 (11:13, 10:12, 11:8, 10:12)
Robin DEVOS – Jakub DYJAS 0:3 (5:11, 5:11, 10:12)

Stella Sport La Romagne – TTC Ostrava 2016 3:0
SHIHAO Wei – Ondrej BAJGER 3:0 (11:8, 11:6, 11:4)
CHEN Tian Yuan – Tomas TREGLER 3:1 (14:12, 11:7, 11:13, 11:4)
Brice OLLIVIER – Petr KORBEL 3:0 (11:9, 11:5, 11:7)

Tabela:
1. Stella La Romagne 6 15:9 11
2. Liebherr Ochsenhausen 6 14:9 10
3. TTC Ostrava 6 9:12 8
4. SPG Walter Wels 6 8:16 7

grupa D:

KS Dekorglass Dzialdowo – G.V. Hennebont T.T. 3:1
WONG Chun Ting – Cedric NUYTINCK 3:0 (11:1, 11:9, 11:5)
WANG Yang WANG – Liam PITCHFORD 3:0 (14:12, 11:7, 11:9)
Paweł FERTIKOWSKI – Quentin ROBINOT 1:3 (9:11, 11:8, 6:11, 5:11)
WONG Chun Ting – Liam PITCHFORD 3:2 (9:11, 11:9, 11:9, 3:11, 12:10)

Roskilde Bordtennis BTK61 – Borussia Dusseldorf 0:3
ZHAI Yujia – Anton KÄLLBERG 2:3 (5:11, 8:11, 11:9, 11:7, 12:14)
Michael MAZE – Timo BOLL 2:3 (11:13, 11:8, 11:5, 8:11, 8:11)
Laurens TROMER – Kristian KARLSSON 0:3 (7:11, 7:11, 9:11)

Tabela:
1. Borussia 6 17:9 11
2. Roskilde 6 11:14 9
3. Dekorglass 6 12:15 8
4. Hennebont 6 12:14 8

źródło: ettu.org

X